Aktualności: Seniorzy MKS "Granica" Bogatynia


Lotnik Jeżów Sudecki vs MKS "Granica" Bogatynia
4 : 0

       W sobotę 13 października 2018 r. Nasza Drużyna zmierzyła się na wyjeżdzie z liderem tabeli Lotnikiem Jeżów Sudecki i uległa Lotnikowi 4 : 0.
      Drużyna z Jeżowa wygrała już 8 z 10 meczów, zremisowała 1 mecz, a jeden przegrała. Lotnik zdobył jak dotychczas 25 punkty i może pochwalić się imponującym bilansem bramek 24 do 7. 
       Po przegranej Granica zajmuje 8 miejsce w tabeli z niezmiennym dorobkiem 14 punktów.

      Kolejmy mecz w sobotę 20 października 2018 r. w Bogatyni z  Chrobrym Nowogrodziec

       Dla przypomenia. Poprzedni sezon był lepszy dla Granicy,  która w dwumeczu pokonała Lotnika 3 : 2. W pierwszym meczu - u siebie - Ganica uległa Lotnikowi 1 : 2, natomiast rudndzie wiosennj Granica wygrała na wyjeździe 2 : 0.

MKS "Granica" Bogatynia vs Łużyce Lubań
2 : 0

      W dniu 6 października 2018 r. drużyna Granicy pokonała Łużyce Lubań 2 : 0 . Bramki dla Naszej Drużyny zdobyli: Paweł Michalik w 18 minucie meczu oraz Tomasz Stefanek w doliczinym czasie gry.
         W tym zwycięzkim meczu swoje debiuty mieli: nasz zawodnik Robert Rodziewicz - w roli trenera oraz nasz junior Jakub Zaborek - w roli bramkarza drużyny seniorów.
 
      Po wygranej Granica awansowała na 7 miejsce w tabeli z dorobkiem 14 punktów i dodatnim bilensem bramek 10:7.

MKS "Granica" Bogatynia vs Pogoń Świerzawa
0 : 1

                Po wygranej u siebie z Olimpią Kamienna Góra - 3 : 0 (bramki: Robert Rodziewicz 16', Serhij Odynets 64', Michał Stefanek 90'+1) Granica awansowała z 9 na 6 miejsce w tabeli rozgrywek z dorobkiem 11 punktów i dodatnim bilansem bramek 8 : 6.
    
       Niestety w  dniu 29.09.2018 r. na wyjeździe Nasza Drużyna uległa Pogoni Świerzawa 0 : 1. Spadamy zatem o 1 oczko w tabeli na pozycję 7 z niezmiennym dorobkiem 11 punktów i trzecią przegraną w tej rundzie.
      Dla przypomnienia natomiast podamy, że - jeśli chodzi o potyczki z Granicą - poprzedni sezon był zdecydowanie lepszy dla Pogoni, która w dwumeczu pokonała Naszą Drużynę 5 : 2. W pierwszym meczu - na wyjeździe - Ganica uległa Pogoni 0 : 3, natomiast w drugim meczu, w rudndzie wiosemnnej, zremisowała 2 : 2.

Nysa Zgorzelec vs MKS "Granica" Bogatynia
1 : 1

     W dniu 16 września 2018 w Zgorzelcu Seniorzy MKS "Granica" remisują z Nysą Zgrzelec 1:1.
     Bramkę dla Naszego Zespołu zdobył Rafał Kaniowski w 68 minucie meczu.
Po szóstym meczu pozostajemy na 9 miejscu w tabeli z dorobkiem 8 punktów i bilansem bramek 5 do 6.

Krótkie podsumowanie 1/3 rundy

       Po rozegraniu 5 meczów "Granica" zajmuje 9 miejsce w tabeli z dorobkiem 7 punktów i ujemnym bilansem bramek 4/5.  Nasza drużyna dwa mecze wygrała, dwa przegrała, a jeden zakończył się remisem.
          Bramki dla "Granicy" zdobyli: Łukasz Czuba (2) oraz po jednej Robert Rodziewicz oraz Damian Dera.

        Dla porównania w poprzednim sezonie, po 1/3 rundy "Granica" miała  5 przegranych meczów, czyli zero punktów i bardzo ujemny bilans bramek 2 zdobytych do 10 straconych.
        Jeżeli chodzi o dane statystyczne po 1/3 obecnej rundy "Granica" traciła średnio 1 bramkę na mecz ( jesienią 1017 r., dwa razy więcej - 2 bramki na mecz), zdobywała natomiast 0,8 bramki na mecz (w pierwszych 5 meczach poprzedniego sezonu piłka ani razu nie trafiła do bramki przeciwnika).

         Kolejny 6 mecz obecnej rundy mecz rozegramy w niedzielę w Zgorzelcu z tamtejszą "Nysą" już w niedzielę 16 września 2018 r.

MKS "Granica" Bogatynia vs Hutnik Pieńsk

      W minioną sobotę 8 września 2018 r. w kończącym 1/3 rundy meczu z Hutnikiem Pieńsk Nasza Drużyna przegrała 1 : 3. Honorową bramkę dla Granicy w 81 minucie zdobył Damian Dera.

      Kolejny mecz rozegramy w niedzielę w Zgorzelcu z tamtejszą "Nysą" już w niedzielę 16 września 2018 r.
 
     W poprzednim sezonie Granica i Hutnik podzielili się punktami. W pierwszej rundzie Granica wygrała u siebie 7 : 1, w drugiej, na wyjeździe uległa Hutnikowi 1 : 4.

Puchar Polski

      W dniu 5 września 2018 "Granica" zakończyła udział w rozgrywkach Pucharu Polski.
     W meczu pierwszym w dniu 15 sierpnia 2018 Granica pokonała LZS Fatmę Pobiedna 3:1. Bramki dla "Granicy" zdobyli Julian Rudnicki (2) oraz Michał Stefanek (1).
      W drugim meczu Pucharu Seniorzy MKS "Granica" ulegli na wyjeździe drużynie Włókniarza Leśna 0 : 4.

Cosmos Radzimów vs MKS "Granica" Bogatynia

0 : 2

      Po przegranej z Gryfowem (2 : 0) Nasza Drużyna rozegrała kolejny ważny mecz wyjazdowy, w Radzimowie z tamtejszym Cosmosem. Tym razem Nasza Drużyna pokonała swojego rywala 2 : 0.
       Dzięki tej wygranej "Granica" po 4 kolejce awansowała na 7 pozycję w tabeli z dorobkiem 7 punktów uzyskując dodatni bilans bramek 3 : 2.
     Obie zwycięskie bramki zdobył nasz nowy zawodnik - wychowanek klubu, który powrócił do nas z Miedzi Legnica - Łukasz Czuba.  
 
      W 4 kolejce ubiegłego sezonu Granica (na wyjeździe) doznała porażki z Cosmosem 2 : 1 - bramkę dla "Granicy" - samobójczą - zdobył w doliczonym czasie gry zawodnik Radzimowa Wojciech Mazur.  W 18 kolejce natomiast "Granica" Bogatynia pokonała Cosmos Radzimów 3:0. W tym spotkaniu bramki dla Granicy zdobywali w I połowie Rafał Kaniowski (z karnego) oraz w II połowie Pavlo Kolosowski i Tomasz Stefanek.

MKS "Granica" Bogatynia vs "Gryf" Gryfów
0 : 2

       W sobotę 25 sierpnia 2018 r. w Gryfowie, Nasza Drużyna uległa tamtejszemu "Gryfowi" 0 : 2. Po pierwszej przegranej w tym sezonie "Granica" lokuje się w połowie stawki na, 8 pozycji w tabeli rozgrywek z dorobkiem 3 punktów i bilansem bramek 1:2.

Kolejny mecz już w niedzielę 2 września 2018 r. z Cosmosem Radzimów, również na wyjeździe.
 
        Wynik dwumeczu w ubiegłym sezonie, to 3:2 dla Gryfowa. Pierwszy mecz "Granica" przegrała u siebie 1:2 (bramkę honorową zdobył wtedy w 60 minucie Łukasz Szczepaniuk), drugi zakończył remisem 1:1 (bramkę na remis  zdobył w 73 minucie Grzegorz Rakoczy).

MKS "Granica" Bogatynia vs. Stella Lubomierz
0 : 0

     W sobotę 18 sierpnia 2018 r. o godzinie 17:00 w drugim meczu nowego sezonu rozgrywek Seniorzy "Granicy" zremisowali na stadionie przy ulicy Białogórskiej ze Stellą Lubomierz 0:0. Po dwóch kolejkach "Granica" zajmuje 6 miejsce w tabeli z dorobkiem 4 punktów.
 
      W ubiegłym sezonie bilans spotkań ze Stellą wyszedł na zero. Pierwszy mecz "Granica" przegrała 3:1 drugi zaś zakończył się naszą wygraną, również 3:1.
     Bramki zdobywali wtedy - jedyną w meczu przegranym Dawid Augustyn, w wygranym natomiast: dwie Paweł Michalik oraz jedną, z karnego Rafał Kaniowski.

Puchar Polski

      W dniu 15 sierpnia 2018 w pierwszym meczu Pucharu Polski Seniorzy MKS "Granica" pokonali na wyjeździe LZS Fatma Pobiedna 3:1. Bramki dla "Granicy" zdobyli Julian Rudnicki (2) oraz Michał Stefanek (1). 

Transfery, transfery, transfery - czyli, letnie okienko.

       Letnie okienko transferowe, to dobra okazja dla zawodników na dokonanie zmiany barw klubowych, a dla klubów na pozyskanie zawodników do konkretnych formacji. Zmiany nie ominęły również Naszego Klubu, ale o tym za chwilę.
       W pierwszej kolejności pragniemy podziękować zawodnikom, którzy wspierali nas w ubiegłym sezonie, a teraz postanowili przenieść się do innych klubów - są to: bracia Mateusz i Jakub Gilewscy (obecnie Włókniarz Mirsk), Łukasz Misiurek i Tomasz Grabowski (obecnie Łużyce Lubań) oraz Krystian Polakiewicz (obecnie Pogoń Markocice).
     W tym okienku transferowym priorytetami dla zarządu było, pozyskanie do "Granicy" możliwie jak najwięcej zawodników miejscowych (wychowanków klubu) oraz wzmocnienie wskazanych przez trenera pozycji w formacjach drużyny. Oczywiście zarząd prowadził rozmowy z wieloma zawodnikami z naszej gminy na temat reprezentowania Bogatyni w barwach "Granicy" - niestety nie wszystkie negocjacje mogły zakończyć się sukcesem. Pomimo wszystko jednak uznać należy, iż wyznaczone cele zostały w większej części spełnione, a przeprowadzone zmiany ocenić jako pozytywne dla Naszej Drużyny. Bardzo cieszy pozytywna tendencja transferowa. W okienku zimowym do drużyny dołączyło dwóch (Damian Dera i Rafał Chyła), a w letnim kolejnych trzech miejscowych zawodników, którzy zdecydowali się zagrać dla "Granicy".
      Zatem, w miejsce piątki, która odeszła "Granica" zyskała 6 nowych zawodników. W nowym sezonie zagrają: na bramce Marcin Gawlik powrót z Apisu Jędrzychowice, w obronie: Piotr Krzesiński powrót z Sudetów Giebułtów oraz Serhij Odynets (Olimpia Kowary), w formacji pomocy: Łukasz Czuba powrót z Miedzi Legnica i Robert Rodziewicz (Gryf Gryfów) oraz w ataku: Julian Rudnicki (Woskar Szklarska Poręba-Wojcieszów).
       Po zamknięciu okienka skład Naszego Zespołu przedstawia się następująco: bramka Marcin Gawlik. Obrona: Arkadiusz Nowak, Piotr Krzesiński, Dawid Augustyn, Rafał Chyła, Sebastan Borek, Mateusz Chomicz, Robert Rodziewicz, Serhij Odynets. Pomoc: Krzysztof Bartnicki, Tomasz Stefanek, Łukasz Czuba, Paweł Michalik, Rafał Kaniowski, Pavlo Kolosovskyi, Dawid Kosztrzewa, Atak: Damian Dera, Łukasz Szczepaniuk, Michał Stefanek, Julian Rudnicki, Grzegorz Rakoczy, Konrad Krawczyk.

Udana inauguracja sezonu i 3 punkty na koncie "Granicy".

       W pierwszym meczu w sezonie 2018/2019 Seniorzy MKS "Granica" pokonali na wyjeździe 1 do 0 zespół Woskar Szklarska Poręba - Wojcieszyce zdobywając pierwsze punkty w rozgrywkach. Bramkę dla "Granicy" zdobył w 41 minucie nowy zawodnik naszej drużyny Robert Rodziewicz.

      Teraz przed nami dwa ważne mecze pierwszy już w sobotę w Bogatyni ze Stellą Lubomierz oraz drugi na wyjeździe 28 sierpnia 2018 r. z Gryfem Gryfów. W poprzednim sezonie obie drużyny zakończyły rozgrywki tuż przed "Granicą" odpowiednio na 6 i 7 miejscu w tabeli.

 

Rozgrywki klasy okręgowej sezonu 2018/2019 rozpoczynają się.


MKS "Granica" Bogatynia vs. Woskar Szklarska Poręba-Wojcieszyce

      Już w najbliższą sobotę 11 sierpnia 2018 r. o godzinie 17:00 Seniorzy "Granicy" rozegrają swój pierwszy mecz sezonu 2018/2019. Nasza drużyna zmierzy się na wyjeździe z Woskarem Szklarska Poręba.

 

      W poprzednim sezonie "Granica" pokonała Woskar dwukrotnie, na wyjeździe 2:1 oraz u siebie 1:0. Bramki dla "Granicy zdobywali: Krzysztof Bartnicki, Milan Plesar oraz Łukasz Szczepaniuk.

Podsumowanie sezonu 2017/2018 rozgrywek Klasy Okręgowej   Seniorów MKS "Granica" Bogatynia.
      Sezon rozgrywek klasy okręgowej 2018/2019 zbliża się wielkimi krokami - już w sobotę pierwszy mecz. Zawodnicy kontynuują przygotowania, a trener i zarząd dopinają ostatnie transfery.
    Historia est Magistra Vitae - warto zatem w tym momencie spojrzeć wstecz i podsumować zakończone rozgrywki. Jak zobaczymy był to bardzo nierówny sezon, jednakże - jak pokazują liczby - ostatecznie nastąpiła znaczna poprawa wyników sportowych co pokazuje, że "Granica" zmierza we właściwym kierunku. Wystarczy choćby wspomieć, że po 1/3 wiosny Seniorzy "Granicy" byli trzecią drużyną rundy wiosennej. Jednym z powodów takiego progresu z pewnością był fakt, że po niezbyt udanej rundzie zimowej (13 pozycja z dorobkiem 16 punktów) w zespole nastąpiły znaczące zmiany personalne. Do innych klubów odeszło 5 zawodników (Piotr Krzesinski, Tomasz Castek, Mirosław Zajcek, Jakub Strbak oraz Milan Plesar). Klub pozyskał natomiast aż 9 nowych piłkarzy - przyszli do nas: bramkarz Mateusz Gilewski z Sudetów Giełbutów, w obronie: Jakub Gilewski z Sudetów Giełbutów oraz Rafał Chyła z Pogoni Markocice, w formacji pomocy: Łukasz Misiurek z Łużyc Lubań, Paweł Michalik z Karkonoszy Jelenia Góra i Pavlo Kolosovskyi z Reał Odessa oraz w ataku: Damian Dera ze Zrywu Bratków, Tomasz Grabowski z Piasta Zawidów oraz Paweł Rakoczy z LZS Kościelnik.
      W rundzie wosennej podstawowy trzon drużyny stanowili: bramkarze: Mateusz Gilewski, Krystian Polakiewicz; obrońcy: Arkadiusz Nowak, Jakub Gilewski, Rafał Chyła, Sebastian Borek i Mateusz Chomicz; pomocnicy: Dawid Augustyn, Krzysztof Bartnicki, Dawid Kosztrzewa, Tomasz Stefanek, Rafał Kaniowski, Łukasz Misiurek, Paweł Michalik, Jakub Jasiński oraz Pavlo Kolosovskyi; napastnicy: Damian Dera, Michał Stefanek, Łukasz Szczepaniuk, Kamil Smurzyński, Konrad Krawczyk, Grzegorz Rakoczy i Tomasz Grabowski. Trener: Marcin Dąbrowski.
 
Podsumowanie statystyczne:
 
     Miejsce na koniec sezonu: 8
Miejsce po rundzie jesiennej: 13
     Punkty zdobyte w sezonie- 41, w tym:
 • runda jesienna - 16,
 • runda wiosenna - 25,
     Meczy rozegranych w sezonie - 30 (wygrane-12 / remisy-5 / przegrane-13), w tym:
 • runda jesienna 15 (wygrane-5 / remisy-1 / przegrane-9)
 • runda wiosenna 15 (wygrane-7 / remisy-4 / przegrane-4)
    Stosunek bramek strzelone/stracone w sezonie 46/50:
 • runda jesienna 27/33
 • runda wiosenna 19/17
     Bilans bramek w sezonie: -4
 • runda jesienna -6
 • runda wiosenna -2
     W całym sezonie drużyna traciła statystycznie 1,66 bramki na jeden mecz, zdobywała natomiast średnio 1,53 bramki na mecz, w tym: w rundzie jesiennej traciła 2,2 bramki na jeden mecz, zdobywała natomiast średnio 1,8 bramki na mecz, w rundzie wiosennej drużyna traciła statystycznie 1,13 bramki na jeden mecz, zdobywała natomiast średnio 1,26 bramki na mecz.
    
Klasyfikacje zawodników po sezonie 2017/2018
(oczywiście dotyczą one tylko zawodników grających w Granicy w momencie zakończenia drugiej rundy)
 
     Klasyfikacja król strzelców, czyli najskuteczniejsi:
 • 1 miejsce ex aequo: Paweł Michalik oraz Rafał Kaniowski (po 4 bramki)
 • 2 miejsce ex aequo: Tomasz Stefanek oraz Dawid Augustyn i Grzegorz Rakoczy (po 3 bramki)
 • 3 miejsce również ex aequo: Damian Dera oraz Lukasz Szczepaniuk (po 2 bramki)
po jednej bramce zdobyli: Konrad Krawczyk, Michał Stefanek, Pavlo Kolosovskyj, Dawid Kostrzewa, Krzysztof Bartnicki, Arkadiusz Nowak, Mateusz Chomicz oraz Jakub Gilewski.
 
    Klasyfikacja ilości bramek/minuty spędzone na boisku, czyli najefektywniejsi:
 • 1 miejsce: Łukasz Szczepaniuk - 1 gol na 161 min. (tj. 1 bramka na 1,7 meczu).
 • 2 miejsce: Paweł Michalik - 1 gol na 170 min. (tj. 1 bramka na 1,8 meczu).
 • 3 miejsce: Grzegorz Rakoczy - 1 gol na 204 min. (tj. 1 bramka na 2,3 meczu)
 • 4 miejsce: Damian Dera - 1 gol na 469 min. (tj. 1 bramka na 5,2 meczu)
 • 5 miejsce: Konrad Krawczyk - 1 gol na 504 min. (tj. 1 bramka na 5,6 meczu)
     Klasyfikacja ilości rozegranych meczów, czyli najpilniejsi:
 • 1 miejsce Rafał Kaniowski - 29 meczów.
 • 2 miejsce Mateusz Chomicz - 28 meczów.
 • 3 miejsce Krzysztof Bartnicki - 26 meczów.
 • 4 miejsce Dawid Augustyn - 25 meczów.
 • 5 miejsce: Tomasz Stefanek - 24 mecze.
     Klasyfikacja ilości minut spędzonych na boisku, czyli tytani pracy:
 • 1 miejsce Rafał Kaniowski - 2267 min. (tj. statystycznie 25,2 meczu).
 • 2 miejsce Dawid Augustyn - 2179 min. (tj. statystycznie 24,2 meczu).
 • 3 miejsce Matrusz Chomicz - 1967 min. (tj. statystycznie 21,8 meczu).
 • 4 miejsce Krzysztof Bartnicki - 1911 min. (tj. statystycznie 21,2 meczu).
 • 5 miejsce Arkadiusz Nowak "Diabeł" - 1776 min. (tj. statystycznie 19,7 meczu).
     W całym sezonie drużyna zebrała 50 żółtych kartoników (tj. 1,6 kartonika na mecz) oraz 2 czerwone. Najwięcej kartek zebrała formacja pomocy (24 żółtych kartek), obrona (19 kartek) i napastnicy (7 kartek).     
     Godny uwagi jest fakt, iż zgodnie z zapowiedziami po rundzie zimowej, klubowi udało się dokonać bardzo korzystnych transferów. Jak widać ze statystyk w drugiej częsci sezonu znacznie wzrosła siła defensywna zespołu (drużyna straciła bowiem o połowę mniej bramek na mecz niż w rundzie wiosennej). Jeżeli chodzi o siłę ofensywną wystarczy wskazać, że zdobyczą "nowych" padło aż 11 z 19 bramek, czyli prawie 60% wszystkich bramek zdobytych w rundzie wiosennej (Paweł Michalik 4, Grzegorz Rakoczy 3, Damian Dera 2, Pavlo Kolosovskyj 1 oraz Jakub Gilewski 1).            "Granica" w drugiej częsci sezonu osiągnęła trzykrotnie lepszy bilans bramkowy niż w rundzie jesiennej, strzelając jednocześnie prawie o połowę mniej bramek. Z czysto matematycznego punktu widzenia, gdyby w całym sezonie Nasza Drużyna zagrała tak jak w rundzie wiosennej "Granica" zdobyłaby nie 41, lecz 50 punktów, co spowodowałoby, że Nasza Drużyna znalazłaby się w czołówce tabeli.
      Na zokończenie możemy zdradzić, że przed nowym sezonem szykują się kolejne, bardzo ciekawe transfery, które mamy nadzieję pozwolą na osiągnięcie przez drużynę jeszcze lepszych wyników.

                               Ostatni mecz sezonu wygrany
                                    MKS "Granica" Bogatynia vs Łużyce Lubań

                                                                   1 : 0

      W sobotę 16 czerwca 2018 r. w ostatnim meczu sezonu 2017/2018 Seniorzy MKS "Granica" Bogatynia grając w osłabieniu (w pierwszej połowie meczu zawodnik Granicy otrzymał czerwoną kartkę)  pokonali dużynę Łużyc Lubań 1 : 0. Pomimo faktu, że obie drużyny nie były zagrożone spadkiem do niższej ligi, nie był to mecz o przysłowiową "piertuszkę" -  dzięki wygranej Nasi Seniorzy wyprzedzili Łużyce w tabeli rozgrywek zajmując ostatecznie 8 miejsce z dorobkiem 41 punktów. Zwycięską bramkę dla Naszej Drużyny zdobył w ostatnich minutach meczu Jakub Gilewski. 
      Już w krótce podsumowanie sezonu oraz statystyki drużyny.

               MKS "Granica" Bogatynia vs MLKS Woskar Szklarska Poręba
                                                           1 : 0

      W sobotę 2 czerwca 2018 r. o godzinie 15:00 na stadionie przy ul. Bialogórskiej Nasi Seniorzy przełamali zła passę pięciu meczów bez wygranej  i pokonali 1:0 MLKS Woskar Szklarska Poręba. Dzięki temu Nasza Drużyna awansowała w tabeli na 9 miejsce z dorobkiem 37 punktów. Zwycięską bramkę dla Granicy zdobył Lukasz Szczepaniuk.
      Do końca rundy i całego sezonu pozostały 2 mecze - pierwszy już w sobotę na wyjeździe z 7 drużyną tabeli Gryfem Gryfów. Ostatni mecz z Łużycami Lubań (obecnie 10 pozycja w tabeli z takim samym dorobiek punktowym) rozegramy u siebie 16 czerwca na stadionie przy ulicy Bialogórskiej o godzinie 15:00.

Dwa mecze MKS "Granica" Bogatynia

      Z uwagi na zbliżające się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej mecze klasy okręgowej zostały przyspieszone.
     W związku z powyższym w tym tygodniu "Granica" rozegra dwa mecze. Pierwszy w czwartek 31 maja 2018 r. w Pieńsku z tamtejszym Hutnikiem (jedno oczko w tabeli przed naszą drużyną z takim samym dorobkiem punktów). Drugi mecz już w sobotę 2 czerwca 2018 r. o godzinie 17:00 na stadionie przy ul. Bialogórskiej z MLKS Woskar Szklarska Poręba (obecnie 12 w tabeli rozgrywek.)
      W rundzie jesiennej oba te zespoły zostały przez "Granicę" pokonane - Hutnik aż 7 do 1, natomiast Woskar 2 do 1. Bramki dla nas w tych meczach zdobywali: Tomáš Částek, Dawid Kostrzewa, Rafał Kaniowski, Tomasz Stefanek, Kamil Smurzyński, Mateusz Chomicz, Konrad Krawczyk, Krzysztof Bartnicki oraz Milan Plesar.

                                         Pisat Wykroty vs MKS "Granica" Bogatynia

      W dniu 26 maja 2018 r. Seniorzy MKS "Granica" Bogatynia zremisowali 1 : 1 na wyjeździe z 4 drużyną tabeli Piastem Wykroty. W 77 minucie Piast ojął prowadzenie, a wyrównującą bramkę zdobył w 82 minicie Paweł Michalik. W tundzie jesiennej Granica pokonała Piasta u siebie 2 : 1, bramki dla naszej drużyny zdobyli wtedy Tomáš Částek  (2') i Jakub Strbak (49').
      W chwili obecnej "Granica" zajmuje 9 miejsce w tabeli z dorobkiem 34 punktów. Do końca rundy i sezonu pozostały 4 mecze - po kolei z: Hutnikiem Pieńsk, MLKS Wolskar Szklarska Poręba, Gryfem Gryfów oraz na zakończenie Łużycami Lubań.

                    MKS "Granica" Bogatynia vs Sparta Zebrzydowa
                                                                0 : 1

     W sobotę Seniorzy MKS "Granica" Bogatynia podejmowali na stadionie przy ulicy Sportowej 14 drużynę tabeli Spartę Zebrzydowa. Mecz zakończył się niestety niespodziewaną porażką Granicy. Pomimo wielu okazji do zdobycia bramki przez Granicę, Sparta pokonała naszą drużynę ustalając wynik meczu na 0 : 1 w doliczonym czasie gry. To trzecia przegrana Granicy w rundzie wiosennej i trzeci z kolei mecz bez zdobytej bramki.

      W rundzie jesiennej Granica wygrała ze Spartą na wyjeździe również wynikiem  1 : 0. Bramkę dla naszej drużyny zdobył wtedy w 17 minucie Milan Plesar.

                     Bobrzanie Bolesławiec vs MKS "Granica" Bogatynia
                                                          0 : 0

    Bardzo ważny mecz remis i zdobyty 1 punkt wyjeździe z 2 obecnie drużyną tabeli Bobrzanami Bolesławiec.
       Zdobyty punkt i brak straconych bramek są o tyle cenne, ponieważ jak wspominaliśmy Bobrzanie, to bramkostrzelna drużyna, o czym przekonaliśmy się w rundzie jesiennej przegrywając u siebie 1 : 5. Obecnie drużyna z Bolesławca zajmuje pierwsze miejsce w rankingu ilości strzelonych bramek, jako jednyna z tabeli ze zdobyczą ponad sześćdziesięciu bramek (61).

           MKS "Granica" Bogatynia vs STELLA Lubomierz
                                                     3 : 1

       Ważny mecz na wyjeździe wygrany.  Seniorzy MKS "GRANICA" pokonali drużynę Stelli Lubomierz 3 do 1. Bramki dla Granicy zdobyli dwie Paweł Michalik oraz z karnego Rafał Kaniowski.
 
       W rundzie jesiennej MKS "Granica" Bogatynia podejmowała Stellę Lubomierz w Bogatyni na stadionie przy ulicy Sportowej. Mecz zakończył się porażką Granicy 1:3. Jednyną bramkę dla Granicy zdobył wtedy Dawid Augustyn w 90 minucie meczu. Śmiało można zatem powiedzieć - to był bardzo udany rewanż.

Uwaga:

      W sobotę 6 maja 2018 r. wg terminarza rozgrywek powinien odbyć się mecz z Parzycami. Jednakże w związku z wycofaniem się tej drużyny z rozgrywek "Granica" będzie pauzować, ale otrzyma dodatkowe 3 punkty.
      Kolejny mecz rozegramy 12 maja 2018 r
. na wyjeździe z Bobrzanami Bolesławiec - czyli drugą obecnie drużyną tabeli. 

               Dobra postawa naszej drużyny - podsumowanie 1/3 rundy

       Po 1/3 rundy wiosennej należałoby powiedzieć - oby tak dalej.  Po 5 meczach, czyli po 1/3, "Granica" jest trzecią drużyną rundy wiosennej.
       W 5 meczch nasi Seniorzy zdobyli 10 punktów, czyli średnio 2 pkt na mecz (w rundzie jesiennej było to dwa razy mniej, ponieważ tylko 1,06 pkt na mecz). Drużyna straciła 7 bramek, czyli statystycznie 1,4 bramki na jeden mecz (jesienią, aż 2,2), przy czym 5 z 7 bramek straconych zostało w pechowym meczu z Wartą Bolesławiecką. Pomimo tego drużyna posiada dodatni bilans bramkowy ze zdobyczą 8 i stratą 7 bramek.        
      Bramki dla Naszej Drużyny zdobywali: Damian Dera (2), Grzegorz Rakoczy (2) oraz po jednej: Rafał Kaniowski, Tomasz Stefanek, Pavlo Kolosowskyj i Dawid Augustyn. Po 1/3 rundy można zatem powiedzieć, iż zimowe transfery były trafione - trójka nowych zawodników  Dmian Dera, Grzegorz Rakoczy oraz Pavlo Kolosowskyj, zdobyla - jak dotychczas - 5, czyli 62% wszystkich zdobytych bramek.
       Na podkreślenie zasługuje również bardzo dobra postawa naszej formacji obronnej, która grając w pełnym składzie, tzn. z: Mateuszem Gilewskim na bramce, Jakubem Gilewskim i Arkadiuszem Nowakiem  zachowuje  czyste konto nie tracąc w trzech meczach ani jednej bramki. W meczach - w których bramki traciliśmy - tj. zremisowanym ze Świerzawą (strata 2 bramek) i przegranym z Wartą (strata 5 bramek) nasza obrona grała w osłabieniu bez podstawowych zawodników. 
        Dotychczasowa dobra postawa naszej drużyny nie pozostała oczywiście niezauważona, dziennkarz portalu JG24.PL - Piotr Kuban, skomentował ją w następujący sposób: "Trzecią drużyną rundy wiosennej są obecnie piłkarze Granicy Bogatynia. Zespół trenera Marcina Dąbrowskiego może nie zachwyca, ale skutecznie gromadzi punkty (...)."

                    MKS "Granica" Bogatynia vs Victoria Ruszów 
0 : 2

    Druga w tej rundzie porażka Granicy. W meczu wyjazdowy lider tabeli Victoria Ruszów po wyrównanej walce pokonał naszą drużynę strzelając 2 bramki w ostatnich minutach meczu.


          W rundzie jesiennej "Granica" przegrała z Victorią u siebie 3:0.

                    MKS "Granica" Bogatynia vs ORZEŁ Wojcieszów

                                         zwycięstwo  1 : 0   i    kolejne 3 punkty

      W sobotę 21 kwietnia 2018 r.  "Granica" zdobyła kolejne 3 punkty pokonując 1 : 0 ORŁA Wojcieszów. Po tej wygranej GRANICA awansowała na 8 miejsce w tabeli rozgrywek z dorobkiem 26 punktów.  Zwycięzką bramkę dla naszej drużyny zdobył po dobrej zmianie Grzegorz Rakoczy w 78 minucie meczu.

         Był to 5 mecz rundy wiosemmej, za nami zatem 1/3. Dlatego w tygodniu spróbujemy podsumować tą, jak narazie bardzo dobrą dla Granicy część rozgrywek.

      W rundzie jesiennej "Granica" pokonała Orła w meczu wyjazdowym 5 do 3. Bramki dla nas zdobyli wtedy: 3 Tomáš Částek oraz po jednej Kamil Smurzyński i Tomasz Stefanek.

                  Pierwsza porażka Seniorów "GRANICY" w rundzie wiosennej
                                                                              0 : 5

     Seniorzy MKS "Granica" przegrali wysoko (0 : 5) z 3 obecnie drużyną tabeli GKS Wartą Bolesławiecką.    Była to pierwsza w tej rundzie i 10 w tym sezonie porażka "Granicy".  Przegrana pogorszyła również bilans bramek na minus 6 (34 strzelone i 40 straconych).

              W rundzie jesiennej Nasza Drużyna podejmowała "Wartę" w Bogatyni, przegrywając 1:0.

                                  MKS "Granica" Bogatynia vs. COSMOS Radzimów
                                                                   3 : 0

       W 18 kolejce Granica Bogatynia pokonuje Cosmos Radzimów 3:0 i zdobywa kolejne punkty.
     Tym razem bramki dla Granicy zdobyli w I połowie meczu Rafał Kaniowski (z karnego) oraz Pavlo Kolosowski i Tomasz Stefanek w II połowie.

        Dzięki wygranej Seniorzy "Granicy" awansują na 9 miejsce w tabeli z dorobkiem 23 punktów. 

            

                   MKS "Granica" Bogatynia vs. LOTNIK Jeżów Sudecki            
                                                         2 : 0

     Kolejne punkty zdobyte. Seniorzy MKS "Granica" Bogatynia pokonali Lotnika Jeżów Sudecki na jego własnym stadionie 2 : 0. W pierwszej połowie na 1:0 Granicę wyprowadził Damian Dera (strzelając swoją drugą bramkę w tej rundzie). W drugiej połowie meczu wynik na 2:0 ustanowił Dawid Augustyn, skutecznie wykorzystujac rzut karny. 

     W rundzie jesiennej - w 3 kolejce - MKS "Granica" Bogatynia zagrała z Lotnikiem Jeżów Sudecki w Bogatyni. Mecz zakończył się porażką Granicy 1:2. Bramkę dla Granicy zdobył w 90 minucie Kamil Smurzyński.

                 Zimowe okienko transferowe zamknięte.

      Zimowe okienko transferowe zakończyło się dla drużyny Seniorów "Granicy" dodatnim bilansem. Odeszło 5 zawodników, klub pozyskał natomiast aż 9 nowych piłkarzy.
      Z drużyny odeszli - bramkarz, dwóch obrońców, pomocnik i napastnik. Piotr Krzesinski oraz Tomasz Castek przeszli do czwartoligowych Sudetów Giebułtów. Trzech zawodników z Czech Mirosław Zajcek, Jakub Strbak oraz Milan Plesar powróciło do gry w Czechach.  Dziękujemy zawodnikom, którzy odeszli z klubu za ich grę i zaangażowenie.
    Nasza drużyna zyskała natomiast 9 nowych zawodników: bramkarza, dwóch obrońców, trzech pomocników oraz trzech napastników. W rundzie wiosennej w Granicy, po raz pierwszy w tym sezonie, zagrają: na bramce Mateusz Gilewski z Sudetów Giełbutów, w obronie: Jakub Gilewski z Sudetów Giełbutów oraz Rafał Chyła z Pogoni Markocice, w formacji pomocy: Łukasz Misiurek z Łużyce Lubań, Paweł Michalik z Karkonoszy Jelenia Góra i Pavlo Kolosovskyi z Reał Odessa oraz w ataku: Damian Dera ze Zrywu Bratków, Tomasz Grabowski z Piasta Zawidów oraz Paweł Rakoczy z LZS Kościelnik.
       Nowych zawodników witamy serdecznie. Mamy nadzieję, że szybko odnajdą się w Granicy, pozostaną z nami na kolejny sezon i powalczą z drużyną - jak zapowiadał trener Marcin Dąbrowski - o awans do IV ligi.

                                             Nowy skład drużyny Seniorów MKS "Granica" Bogatynia


               MKS "Granica" Bogatynia vs. Pogoń Świerzawa  2:2

       W pierwszym meczu Granicy w rundzie wiosennej Seniorzy w odnowionym składzie zremisowali na boisku przy ulicy Białogórskiej w Bogatyni z 10 drużyną tabeli Pogonią Świerzawa 2:2. 

      Bramki dla Granicy zdobyli nowi zawodnicy: wyrównującą na 1:1 Damian Dera oraz Grzegorz Rakoczy  dającą przewagę 2:1.

      Dzięki remisowi Granica zdobyła 1 pkt i awansowała z dorobkiem 17 punktów na 12 miejsce w tabeli.

       W rundzie jesiennej MKS "Granica" Bogatynia zagrała z Pogonią Świerzawa w meczu wyjazdowym. Mecz zakończył się porażką Granicy 0:2. W 7 minucie meczu czerwoną kartkę otrzymał bramkarz Granicy Miroslav Zajicek, a żółte kartoniki zobaczyli Mateusz Chomicz i Rafał Kaniowski.

     W kolejnym meczu - 31.03.2018 r. - Seniorzy MKS "Granica" rywalizować będą w meczu wyjazdowym z 4 w tabeli Lotnikiem Jeżów Sudecki.


        Ruszają rozgrywki - MKS "Granica" Bogatynia vs. Stella Lubomierz

UWAGA: Mecz odwołany z uwagi na niesprzyjające warunki pogodowe. Mecz rozegrany zostanie 1 maja 2018 r o godz. 17:00

       Już w sobotę 17 marca 2018 r. o godzinie 15:00 Seniorzy MKS "Granica" Bogatynia rozegrają na wyjeździe swój pierwszy mecz rundy wiosennej. Będzie to zarazem pierwszy sprawdzian dla odnowionego składu drużyny seniorów. W zimowym okienku transferowym nastąpiły bowiem dość istotne zmiany. Z Granicy odeszło 5 zawodników, klub pozyskał natomiast 9 nowych graczy - w krótce szczegóły.
       W okresie przygotowawczym, rozpoczętym treningiem 12 stycznia 2018 roku, Seniorzy rozegrali 6 meczów sparingowych, uzyskując bardzo dobry bilans bramek zdobytych do straconych 18/9. Były to mecze z: Olszą Olszyna 3:0, Nysą Zgorzelec 1:3, Piastem Zawidów 2:3, Błękitnymi Studniska 7:2, Włókniarzem Leśna 5:1 oraz w ostatnim sparingu z Nysą Zgorzelec (10 marca 2018 r.) 0:0.
  

   W rundzie jesiennej MKS "Granica" Bogatynia podejmowała Stellę Lubomierz w Bogatyni na stadionie przy ulicy Sportowej. Mecz zakończył się porażką Granicy 1:3. Jednyną bramkę dla Granicy zdobył wtedy Dawid Augustyn w 90 minucie meczu.

        Rewizyta Seniorów MKS "Granica" Bogatynia

      
     27 sycznia 2018 roku Seniorzy "Granicy" uczestniczyli w halowym turnieju "Golden Gates Cup" organizowwanym przez FSV Oderwitz 02. (Drużyna z Niemiec została zwycięzcą tegorocznegoTurnieju o Puchar Prezesa MKS "Granica" Bogatynia rozegranego 13 stycznia 2018 roku w Porajowie.)
    Tym razem również drużyna FSV Oderwitz 02 odniosła zwycięztwo w turnieju zajmując 1 miejsce
       Kolejne miejsca zajęli: 2. FSV Oderwitz 02 II. 3. Holtendorfer SV 4. Granica Bogatynia 5. Pogon Markocice 6. Seifhennersdorfer SV.
       Królem strzelców turnieju został zawodnik FSV Oderwitz 02  Dawid Więckiewicz, który zdobył łacznie 11 bramek.
     "Granicę" pod wodzą trenera Marcina Dąbrowskiego reprezentowali: Jakub Gilewski, Mateusz Gilewski, Grzegorz Rakoczy, Paweł Michalik, Krzysztof Bartnicki, Rafał Kaniowski oraz Krzysztof Krawczyk.

   II Halowy turniej o Puchar Prezesa MKS "Granica" Bogatynia zakończony

     W sobotę (13 stycznia 2018 roku) o godzinie 9:30 w sali gimnastycznej szkoły w Porajowie odbyła się II Edycja Halowego Turnieju o Puchar Prezesa MKS "Granica" Bogatynia.
       W turnieju rywalizowało udział 8 drużyn: 
MKS "Granica" Bogatynia I, LZS Porajów II, Zryw Bratków, Juniorzy MKS "Granica" Bogatynia, MKS "Granica" Bogatynia II, LKS Pogoń Markocie, LZS Porajów I oraz niemiecka FSV Oderwitz 02. 

      W tym roku zwycięstwo odniosła drużyna z Niemiec FSV Oderwitz 02, która w finale pokonała MKS "Granica" Bogatynia I 2:0.  Zwycięzca I edycji turnieju LKS Pogoń Markocice zajęła w tym roku miejsce trzecie pokonując w meczu o miejsce trzecie LZS Porajów II. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim drużynom za sportowe emocje.  

        Poniżej prezentujemy ostateczne wyniki turnieju:

 1. FSV Oderwitz 02
 2. MKS "Granica" Bogatynia I
 3. Pogon Markocice
 4. LZS Porajów II
 5. MKS "Granica" Bogatynia II
 6. Juniorzy MKS "Granica" Bogatynia 
 7. LZS Porajów I
 8. Zryw Bratków


 
Statystyki i komentarz trenera Seniorów MKS "Granica" Bogatynia
       
     Zgodnie z zapowiedzią poprosiliśmy trenera seniorów Pana Marcina Dąbrowskiego o krótki kometarz podsumowujący jesienną rundę rozgrywek.

      Prezentujemy również statystyki drużyny w przejrzystej formie graficznej.
 
                                                                                                                                Zapraszamy

Podsumowanie rundy jesiennej rozgrywek Klasy Okręgowej Seniorów MKS "Granica" Bogatynia.

      Koniec roku, to czas podsumowań oraz refleksji.
     Jaka była zakończona runda  jesienna w liczbach? Kto strzelił nawięcej bramek? Kto zagrał najwięcej meczów, a kto zobaczył najwięcej żółtych kartoników. Który zawodnik spędził najwięcej minut na boisku i kto wykorzystał je najefektywniej?
 
     Statystyki drużyny i zawodników po rundzie jesiennej: klasyfikacja strzelców, klasyfikacja skuteczności, ilości rozegranych meczów i minut spędzonych na boisku, ilości żółtych kartek
     Zapraszamy.                                                           Zobacz więcej

Staż trenerski w FC Slovan Liberec

      Trener MKS "Granica" Bogatnia odbędzie staż trenerski w renomowanym czeskim klubie FC Slowan Liberec.

Impreza na zakończenie rundy jesiennej

W dniu 18.11.2017 r. w Restauracji "Jan Golonka" w Bogatyni odbyło się zakończenie rundy jesiennej rozgrywek seniorów MKS "Granica" Bogatynia.  
 
Zapraszamy na mecz
Satystyki meczu:
Wynik:                    1-3 (0-1)
Bramki: Kamil Smurzyński 78'
Kartki: Jakub Strabak 25', Rafał Kaniowski 70', (żółte). 
Copyright ©2017 MKS "Granica" Bogatynia, All Rights Reserved.
Made by ArtMind Bogatynia 2017 r.