Aktualności: Seniorzy MKS "Granica" Bogatynia

Ostatni mecz sezonu wygrany
                                    MKS "Granica" Bogatynia vs Łużyce Lubań

1 : 0

W sobotę 16 czerwca 2018 r. w ostatnim meczu sezonu 2017/2018 Seniorzy MKS "Granica" Bogatynia grając w osłabieniu (w pierwszej połowie meczu zawodnik Granicy otrzymał czerwoną kartkę)  pokonali dużynę Łużyc Lubań 1 : 0. Pomimo faktu, że obie drużyny nie były zagrożone spadkiem do niższej ligi, nie był to mecz o przysłowiową "piertuszkę" -  dzięki wygranej Nasi Seniorzy wyprzedzili Łużyce w tabeli rozgrywek zajmując ostatecznie 8 miejsce z dorobkiem 41 punktów. Zwycięską bramkę dla Naszej Drużyny zdobył w ostatnich minutach meczu Jakub Gilewski.
      Już w krótce podsumowanie sezonu oraz statystyki drużyny.

MKS "Granica" Bogatynia vs MLKS Woskar Szklarska Poręba
                                                           1 : 0

W sobotę 2 czerwca 2018 r. o godzinie 15:00 na stadionie przy ul. Bialogórskiej Nasi Seniorzy przełamali zła passę pięciu meczów bez wygranej  i pokonali 1:0 MLKS Woskar Szklarska Poręba. Dzięki temu Nasza Drużyna awansowała w tabeli na 9 miejsce z dorobkiem 37 punktów. Zwycięską bramkę dla Granicy zdobył Lukasz Szczepaniuk.
      Do końca rundy i całego sezonu pozostały 2 mecze - pierwszy już w sobotę na wyjeździe z 7 drużyną tabeli Gryfem Gryfów. Ostatni mecz z Łużycami Lubań (obecnie 10 pozycja w tabeli z takim samym dorobiek punktowym) rozegramy u siebie 16 czerwca na stadionie przy ulicy Bialogórskiej o godzinie 15:00.

Dwa mecze MKS "Granica" Bogatynia

Z uwagi na zbliżające się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej mecze klasy okręgowej zostały przyspieszone.
     W związku z powyższym w tym tygodniu "Granica" rozegra dwa mecze. Pierwszy w czwartek 31 maja 2018 r. w Pieńsku z tamtejszym Hutnikiem (jedno oczko w tabeli przed naszą drużyną z takim samym dorobkiem punktów). Drugi mecz już w sobotę 2 czerwca 2018 r. o godzinie 17:00 na stadionie przy ul. Bialogórskiej z MLKS Woskar Szklarska Poręba (obecnie 12 w tabeli rozgrywek.)
      W rundzie jesiennej oba te zespoły zostały przez "Granicę" pokonane - Hutnik aż 7 do 1, natomiast Woskar 2 do 1. Bramki dla nas w tych meczach zdobywali: Tomáš Částek, Dawid Kostrzewa, Rafał Kaniowski, Tomasz Stefanek, Kamil Smurzyński, Mateusz Chomicz, Konrad Krawczyk, Krzysztof Bartnicki oraz Milan Plesar.

Pisat Wykroty vs MKS "Granica" Bogatynia

W dniu 26 maja 2018 r. Seniorzy MKS "Granica" Bogatynia zremisowali 1 : 1 na wyjeździe z 4 drużyną tabeli Piastem Wykroty. W 77 minucie Piast ojął prowadzenie, a wyrównującą bramkę zdobył w 82 minicie Paweł Michalik. W tundzie jesiennej Granica pokonała Piasta u siebie 2 : 1, bramki dla naszej drużyny zdobyli wtedy Tomáš Částek  (2') i Jakub Strbak (49').
      W chwili obecnej "Granica" zajmuje 9 miejsce w tabeli z dorobkiem 34 punktów. Do końca rundy i sezonu pozostały 4 mecze - po kolei z: Hutnikiem Pieńsk, MLKS Wolskar Szklarska Poręba, Gryfem Gryfów oraz na zakończenie Łużycami Lubań.

MKS "Granica" Bogatynia vs Sparta Zebrzydowa
                                                                0 : 1

W sobotę Seniorzy MKS "Granica" Bogatynia podejmowali na stadionie przy ulicy Sportowej 14 drużynę tabeli Spartę Zebrzydowa. Mecz zakończył się niestety niespodziewaną porażką Granicy. Pomimo wielu okazji do zdobycia bramki przez Granicę, Sparta pokonała naszą drużynę ustalając wynik meczu na 0 : 1 w doliczonym czasie gry. To trzecia przegrana Granicy w rundzie wiosennej i trzeci z kolei mecz bez zdobytej bramki.

W rundzie jesiennej Granica wygrała ze Spartą na wyjeździe również wynikiem  1 : 0. Bramkę dla naszej drużyny zdobył wtedy w 17 minucie Milan Plesar.

Bobrzanie Bolesławiec vs MKS "Granica" Bogatynia
                                                          0 : 0

Bardzo ważny mecz remis i zdobyty 1 punkt wyjeździe z 2 obecnie drużyną tabeli Bobrzanami Bolesławiec.
       Zdobyty punkt i brak straconych bramek są o tyle cenne, ponieważ jak wspominaliśmy Bobrzanie, to bramkostrzelna drużyna, o czym przekonaliśmy się w rundzie jesiennej przegrywając u siebie 1 : 5. Obecnie drużyna z Bolesławca zajmuje pierwsze miejsce w rankingu ilości strzelonych bramek, jako jednyna z tabeli ze zdobyczą ponad sześćdziesięciu bramek (61).

MKS "Granica" Bogatynia vs STELLA Lubomierz
                                                     3 : 1

Ważny mecz na wyjeździe wygrany.  Seniorzy MKS "GRANICA" pokonali drużynę Stelli Lubomierz 3 do 1. Bramki dla Granicy zdobyli dwie Paweł Michalik oraz z karnego Rafał Kaniowski.

W rundzie jesiennej MKS "Granica" Bogatynia podejmowała Stellę Lubomierz w Bogatyni na stadionie przy ulicy Sportowej. Mecz zakończył się porażką Granicy 1:3. Jednyną bramkę dla Granicy zdobył wtedy Dawid Augustyn w 90 minucie meczu. Śmiało można zatem powiedzieć - to był bardzo udany rewanż.

Uwaga:

W sobotę 6 maja 2018 r. wg terminarza rozgrywek powinien odbyć się mecz z Parzycami. Jednakże w związku z wycofaniem się tej drużyny z rozgrywek "Granica" będzie pauzować, ale otrzyma dodatkowe 3 punkty.
      Kolejny mecz rozegramy 12 maja 2018 r
. na wyjeździe z Bobrzanami Bolesławiec - czyli drugą obecnie drużyną tabeli.

Dobra postawa naszej drużyny - podsumowanie 1/3 rundy

Po 1/3 rundy wiosennej należałoby powiedzieć - oby tak dalej.  Po 5 meczach, czyli po 1/3, "Granica" jest trzecią drużyną rundy wiosennej.
       W 5 meczch nasi Seniorzy zdobyli 10 punktów, czyli średnio 2 pkt na mecz (w rundzie jesiennej było to dwa razy mniej, ponieważ tylko 1,06 pkt na mecz). Drużyna straciła 7 bramek, czyli statystycznie 1,4 bramki na jeden mecz (jesienią, aż 2,2), przy czym 5 z 7 bramek straconych zostało w pechowym meczu z Wartą Bolesławiecką. Pomimo tego drużyna posiada dodatni bilans bramkowy ze zdobyczą 8 i stratą 7 bramek.
      Bramki dla Naszej Drużyny zdobywali: Damian Dera (2), Grzegorz Rakoczy (2) oraz po jednej: Rafał Kaniowski, Tomasz Stefanek, Pavlo Kolosowskyj i Dawid Augustyn. Po 1/3 rundy można zatem powiedzieć, iż zimowe transfery były trafione - trójka nowych zawodników  Dmian Dera, Grzegorz Rakoczy oraz Pavlo Kolosowskyj, zdobyla - jak dotychczas - 5, czyli 62% wszystkich zdobytych bramek.
       Na podkreślenie zasługuje również bardzo dobra postawa naszej formacji obronnej, która grając w pełnym składzie, tzn. z: Mateuszem Gilewskim na bramce, Jakubem Gilewskim i Arkadiuszem Nowakiem  zachowuje  czyste konto nie tracąc w trzech meczach ani jednej bramki. W meczach - w których bramki traciliśmy - tj. zremisowanym ze Świerzawą (strata 2 bramek) i przegranym z Wartą (strata 5 bramek) nasza obrona grała w osłabieniu bez podstawowych zawodników.
        Dotychczasowa dobra postawa naszej drużyny nie pozostała oczywiście niezauważona, dziennkarz portalu JG24.PL - Piotr Kuban, skomentował ją w następujący sposób: "Trzecią drużyną rundy wiosennej są obecnie piłkarze Granicy Bogatynia. Zespół trenera Marcina Dąbrowskiego może nie zachwyca, ale skutecznie gromadzi punkty (...)."

MKS "Granica" Bogatynia vs Victoria Ruszów
0 : 2

Druga w tej rundzie porażka Granicy. W meczu wyjazdowy lider tabeli Victoria Ruszów po wyrównanej walce pokonał naszą drużynę strzelając 2 bramki w ostatnich minutach meczu.

W rundzie jesiennej "Granica" przegrała z Victorią u siebie 3:0.

MKS "Granica" Bogatynia vs ORZEŁ Wojcieszów

zwycięstwo  1 : 0   i    kolejne 3 punkty

W sobotę 21 kwietnia 2018 r.  "Granica" zdobyła kolejne 3 punkty pokonując 1 : 0 ORŁA Wojcieszów. Po tej wygranej GRANICA awansowała na 8 miejsce w tabeli rozgrywek z dorobkiem 26 punktów.  Zwycięzką bramkę dla naszej drużyny zdobył po dobrej zmianie Grzegorz Rakoczy w 78 minucie meczu.

Był to 5 mecz rundy wiosemmej, za nami zatem 1/3. Dlatego w tygodniu spróbujemy podsumować tą, jak narazie bardzo dobrą dla Granicy część rozgrywek.

W rundzie jesiennej "Granica" pokonała Orła w meczu wyjazdowym 5 do 3. Bramki dla nas zdobyli wtedy: 3 Tomáš Částek oraz po jednej Kamil Smurzyński i Tomasz Stefanek.

Pierwsza porażka Seniorów "GRANICY" w rundzie wiosennej
                                                                              0 : 5

Seniorzy MKS "Granica" przegrali wysoko (0 : 5) z 3 obecnie drużyną tabeli GKS Wartą Bolesławiecką.    Była to pierwsza w tej rundzie i 10 w tym sezonie porażka "Granicy".  Przegrana pogorszyła również bilans bramek na minus 6 (34 strzelone i 40 straconych).

W rundzie jesiennej Nasza Drużyna podejmowała "Wartę" w Bogatyni, przegrywając 1:0.

MKS "Granica" Bogatynia vs. COSMOS Radzimów
                                                                   3 : 0

W 18 kolejce Granica Bogatynia pokonuje Cosmos Radzimów 3:0 i zdobywa kolejne punkty.
     Tym razem bramki dla Granicy zdobyli w I połowie meczu Rafał Kaniowski (z karnego) oraz Pavlo Kolosowski i Tomasz Stefanek w II połowie.

Dzięki wygranej Seniorzy "Granicy" awansują na 9 miejsce w tabeli z dorobkiem 23 punktów.

MKS "Granica" Bogatynia vs. LOTNIK Jeżów Sudecki
                                                         2 : 0

Kolejne punkty zdobyte. Seniorzy MKS "Granica" Bogatynia pokonali Lotnika Jeżów Sudecki na jego własnym stadionie 2 : 0. W pierwszej połowie na 1:0 Granicę wyprowadził Damian Dera (strzelając swoją drugą bramkę w tej rundzie). W drugiej połowie meczu wynik na 2:0 ustanowił Dawid Augustyn, skutecznie wykorzystujac rzut karny.

W rundzie jesiennej - w 3 kolejce - MKS "Granica" Bogatynia zagrała z Lotnikiem Jeżów Sudecki w Bogatyni. Mecz zakończył się porażką Granicy 1:2. Bramkę dla Granicy zdobył w 90 minucie Kamil Smurzyński.

Zimowe okienko transferowe zamknięte.

Zimowe okienko transferowe zakończyło się dla drużyny Seniorów "Granicy" dodatnim bilansem. Odeszło 5 zawodników, klub pozyskał natomiast aż 9 nowych piłkarzy.
      Z drużyny odeszli - bramkarz, dwóch obrońców, pomocnik i napastnik. Piotr Krzesinski oraz Tomasz Castek przeszli do czwartoligowych Sudetów Giebułtów. Trzech zawodników z Czech Mirosław Zajcek, Jakub Strbak oraz Milan Plesar powróciło do gry w Czechach.  Dziękujemy zawodnikom, którzy odeszli z klubu za ich grę i zaangażowenie.
    Nasza drużyna zyskała natomiast 9 nowych zawodników: bramkarza, dwóch obrońców, trzech pomocników oraz trzech napastników. W rundzie wiosennej w Granicy, po raz pierwszy w tym sezonie, zagrają: na bramce Mateusz Gilewski z Sudetów Giełbutów, w obronie: Jakub Gilewski z Sudetów Giełbutów oraz Rafał Chyła z Pogoni Markocice, w formacji pomocy: Łukasz Misiurek z Łużyce Lubań, Paweł Michalik z Karkonoszy Jelenia Góra i Pavlo Kolosovskyi z Reał Odessa oraz w ataku: Damian Dera ze Zrywu Bratków, Tomasz Grabowski z Piasta Zawidów oraz Paweł Rakoczy z LZS Kościelnik.
       Nowych zawodników witamy serdecznie. Mamy nadzieję, że szybko odnajdą się w Granicy, pozostaną z nami na kolejny sezon i powalczą z drużyną - jak zapowiadał trener Marcin Dąbrowski - o awans do IV ligi.

Nowy skład drużyny Seniorów MKS "Granica" Bogatynia

MKS "Granica" Bogatynia vs. Pogoń Świerzawa  2:2

W pierwszym meczu Granicy w rundzie wiosennej Seniorzy w odnowionym składzie zremisowali na boisku przy ulicy Białogórskiej w Bogatyni z 10 drużyną tabeli Pogonią Świerzawa 2:2.

Bramki dla Granicy zdobyli nowi zawodnicy: wyrównującą na 1:1 Damian Dera oraz Grzegorz Rakoczy  dającą przewagę 2:1.

Dzięki remisowi Granica zdobyła 1 pkt i awansowała z dorobkiem 17 punktów na 12 miejsce w tabeli.

W rundzie jesiennej MKS "Granica" Bogatynia zagrała z Pogonią Świerzawa w meczu wyjazdowym. Mecz zakończył się porażką Granicy 0:2. W 7 minucie meczu czerwoną kartkę otrzymał bramkarz Granicy Miroslav Zajicek, a żółte kartoniki zobaczyli Mateusz Chomicz i Rafał Kaniowski.

W kolejnym meczu - 31.03.2018 r. - Seniorzy MKS "Granica" rywalizować będą w meczu wyjazdowym z 4 w tabeli Lotnikiem Jeżów Sudecki.

Ruszają rozgrywki - MKS "Granica" Bogatynia vs. Stella Lubomierz

UWAGA: Mecz odwołany z uwagi na niesprzyjające warunki pogodowe. Mecz rozegrany zostanie 1 maja 2018 r o godz. 17:00

Już w sobotę 17 marca 2018 r. o godzinie 15:00 Seniorzy MKS "Granica" Bogatynia rozegrają na wyjeździe swój pierwszy mecz rundy wiosennej. Będzie to zarazem pierwszy sprawdzian dla odnowionego składu drużyny seniorów. W zimowym okienku transferowym nastąpiły bowiem dość istotne zmiany. Z Granicy odeszło 5 zawodników, klub pozyskał natomiast 9 nowych graczy - w krótce szczegóły.
       W okresie przygotowawczym, rozpoczętym treningiem 12 stycznia 2018 roku, Seniorzy rozegrali 6 meczów sparingowych, uzyskując bardzo dobry bilans bramek zdobytych do straconych 18/9. Były to mecze z: Olszą Olszyna 3:0, Nysą Zgorzelec 1:3, Piastem Zawidów 2:3, Błękitnymi Studniska 7:2, Włókniarzem Leśna 5:1 oraz w ostatnim sparingu z Nysą Zgorzelec (10 marca 2018 r.) 0:0.

Rewizyta Seniorów MKS "Granica" Bogatynia

27 sycznia 2018 roku Seniorzy "Granicy" uczestniczyli w halowym turnieju "Golden Gates Cup" organizowwanym przez FSV Oderwitz 02. (Drużyna z Niemiec została zwycięzcą tegorocznegoTurnieju o Puchar Prezesa MKS "Granica" Bogatynia rozegranego 13 stycznia 2018 roku w Porajowie.)
    Tym razem również drużyna FSV Oderwitz 02 odniosła zwycięztwo w turnieju zajmując 1 miejsce
       Kolejne miejsca zajęli: 2. FSV Oderwitz 02 II. 3. Holtendorfer SV 4. Granica Bogatynia 5. Pogon Markocice 6. Seifhennersdorfer SV.
       Królem strzelców turnieju został zawodnik FSV Oderwitz 02  Dawid Więckiewicz, który zdobył łacznie 11 bramek.
     "Granicę" pod wodzą trenera Marcina Dąbrowskiego reprezentowali: Jakub Gilewski, Mateusz Gilewski, Grzegorz Rakoczy, Paweł Michalik, Krzysztof Bartnicki, Rafał Kaniowski oraz Krzysztof Krawczyk.

II Halowy turniej o Puchar Prezesa MKS "Granica" Bogatynia zakończony

W sobotę (13 stycznia 2018 roku) o godzinie 9:30 w sali gimnastycznej szkoły w Porajowie odbyła się II Edycja Halowego Turnieju o Puchar Prezesa MKS "Granica" Bogatynia.
       W turnieju rywalizowało udział 8 drużyn:
MKS "Granica" Bogatynia I, LZS Porajów II, Zryw Bratków, Juniorzy MKS "Granica" Bogatynia, MKS "Granica" Bogatynia II, LKS Pogoń Markocie, LZS Porajów I oraz niemiecka FSV Oderwitz 02.

W tym roku zwycięstwo odniosła drużyna z Niemiec FSV Oderwitz 02, która w finale pokonała MKS "Granica" Bogatynia I 2:0.  Zwycięzca I edycji turnieju LKS Pogoń Markocice zajęła w tym roku miejsce trzecie pokonując w meczu o miejsce trzecie LZS Porajów II. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim drużynom za sportowe emocje.