MKS "Granica" Bogatynia vs MLKS Woskar Szklarska Poręba
                                                           1 : 0

      W sobotę 2 czerwca 2018 r. o godzinie 15:00 na stadionie przy ul. Bialogórskiej Nasi Seniorzy przełamali zła passę pięciu meczów bez wygranej  i pokonali 1:0 MLKS Woskar Szklarska Poręba. Dzięki temu Nasza Drużyna awansowała w tabeli na 9 miejsce z dorobkiem 37 punktów. Zwycięską bramkę dla Granicy zdobył Lukasz Szczepaniuk.
      Do końca rundy i całego sezonu pozostały 2 mecze - pierwszy już w sobotę na wyjeździe z 7 drużyną tabeli Gryfem Gryfów. Ostatni mecz z Łużycami Lubań (obecnie 10 pozycja w tabeli z takim samym dorobiek punktowym) rozegramy u siebie 16 czerwca na stadionie przy ulicy Bialogórskiej o godzinie 15:00.

Dwa mecze MKS "Granica" Bogatynia

      Z uwagi na zbliżające się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej mecze klasy okręgowej zostały przyspieszone.
     W związku z powyższym w tym tygodniu "Granica" rozegra dwa mecze. Pierwszy w czwartek 31 maja 2018 r. w Pieńsku z tamtejszym Hutnikiem (jedno oczko w tabeli przed naszą drużyną z takim samym dorobkiem punktów). Drugi mecz już w sobotę 2 czerwca 2018 r. o godzinie 17:00 na stadionie przy ul. Bialogórskiej z MLKS Woskar Szklarska Poręba (obecnie 12 w tabeli rozgrywek.)
  W rundzie jesiennej oba te zespoły zostały przez "Granicę" pokonane - Hutnik aż 7 do 1, natomiast Woskar 2 do 1.
Bramki dla nas w tych meczach zdobywali: Tomáš Částek, Dawid Kostrzewa, Rafał Kaniowski, Tomasz Stefanek, Kamil Smurzyński, Mateusz Chomicz, Konrad Krawczyk, Krzysztof Bartnicki oraz Milan Plesar.

                                         Pisat Wykroty vs MKS "Granica" Bogatynia

      W dniu 26 maja 2018 r. Seniorzy MKS "Granica" Bogatynia zremisowali 1 : 1 na wyjeździe z 4 drużyną tabeli Piastem Wykroty. W 77 minucie Piast ojął prowadzenie, a wyrównującą bramkę zdobył w 82 minicie Paweł Michalik. W tundzie jesiennej Granica pokonała Piasta u siebie 2 : 1, bramki dla naszej drużyny zdobyli wtedy Tomáš Částek  (2') i Jakub Strbak (49').
      W chwili obecnej "Granica" zajmuje 9 miejsce w tabeli z dorobkiem 34 punktów. Do końca rundy i sezonu pozostały 4 mecze - po kolei z: Hutnikiem Pieńsk, MLKS Wolskar Szklarska Poręba, Gryfem Gryfów oraz na zakończenie Łużycami Lubań.

                    MKS "Granica" Bogatynia vs Sparta Zebrzydowa
                                                                0 : 1

     W sobotę Seniorzy MKS "Granica" Bogatynia podejmowali na stadionie przy ulicy Sportowej 14 drużynę tabeli Spartę Zebrzydowa. Mecz zakończył się niestety niespodziewaną porażką Granicy. Pomimo wielu okazji do zdobycia bramki przez Granicę, Sparta pokonała naszą drużynę ustalając wynik meczu na 0 : 1 w doliczonym czasie gry. To trzecia przegrana Granicy w tej rundzie i trzeci z kolei mecz bez zdobytej bramki.

      W rundzie jesiennej Granica wygrała ze Spartą na wyjeździe również wynikiem  1 : 0. Bramkę dla naszej drużyny zdobył wtedy w 17 minucie Milan Plesar.

                     Bobrzanie Bolesławiec vs MKS "Granica" Bogatynia
                                                          0 : 0

    Bardzo ważny mecz remis i zdobyty 1 punkt wyjeździe z 2 obecnie drużyną tabeli Bobrzanami Bolesławiec.
       Zdobyty punkt i brak straconych bramek są o tyle cenne, ponieważ jak wspominaliśmy Bobrzanie, to bramkostrzelna drużyna, o czym przekonaliśmy się w rundzie jesiennej przegrywając u siebie 1 : 5. Obecnie drużyna z Bolesławca zajmuje pierwsze miejsce w rankingu ilości strzelonych bramek, jako jednyna z tabeli ze zdobyczą ponad sześćdziesięciu bramek (61).

           MKS "Granica" Bogatynia vs STELLA Lubomierz
                                                     3 : 1

       Ważny mecz na wyjeździe wygrany.  Seniorzy MKS "GRANICA" pokonali drużynę Stelli Lubomierz 3 do 1. Bramki dla Granicy zdobyli dwie Paweł Michalik oraz z karnego Rafał Kaniowski.
 
       W rundzie jesiennej MKS "Granica" Bogatynia podejmowała Stellę Lubomierz w Bogatyni na stadionie przy ulicy Sportowej. Mecz zakończył się porażką Granicy 1:3. Jednyną bramkę dla Granicy zdobył wtedy Dawid Augustyn w 90 minucie meczu. Śmiało można zatem powiedzieć - to był bardzo udany rewanż.

Uwaga:

      W sobotę 6 maja 2018 r. wg terminarza rozgrywek powinien odbyć się mecz z Parzycami. Jednakże w związku z wycofaniem się tej drużyny z rozgrywek "Granica" będzie pauzować, ale otrzyma dodatkowe 3 punkty.
      Kolejny mecz rozegramy 12 maja 2018 r
. na wyjeździe z Bobrzanami Bolesławiec - czyli drugą obecnie drużyną tabeli. 

                    MKS "Granica" Bogatynia vs Victoria Ruszów 
0 : 2

    Druga w tej rundzie porażka Granicy. W meczu wyjazdowy lider tabeli Victoria Ruszów po wyrównanej walce pokonał naszą drużynę strzelając 2 bramki w ostatnich minutach meczu.


          W rundzie jesiennej "Granica" przegrała z Victorią u siebie 3:0.

                    MKS "Granica" Bogatynia vs ORZEŁ Wojcieszów

                                         zwycięstwo  1 : 0   i    kolejne 3 punkty

      W sobotę 21 kwietnia 2018 r.  "Granica" zdobyła kolejne 3 punkty pokonując 1 : 0 ORŁA Wojcieszów. Po tej wygranej GRANICA awansowała na 8 miejsce w tabeli rozgrywek z dorobkiem 26 punktów.  Zwycięzką bramkę dla naszej drużyny zdobył po dobrej zmianie Grzegorz Rakoczy w 78 minucie meczu.

         Był to 5 mecz rundy wiosemmej, za nami zatem 1/3. Dlatego w tygodniu spróbujemy podsumować tą, jak narazie bardzo dobrą dla Granicy część rozgrywek.

      W rundzie jesiennej "Granica" pokonała Orła w meczu wyjazdowym 5 do 3. Bramki dla nas zdobyli wtedy: 3 Tomáš Částek oraz po jednej Kamil Smurzyński i Tomasz Stefanek.

                  Pierwsza porażka Seniorów "GRANICY" w rundzie wiosennej
                                                                              0 : 5

     Seniorzy MKS "Granica" przegrali wysoko (0 : 5) z 3 obecnie drużyną tabeli GKS Wartą Bolesławiecką.    Była to pierwsza w tej rundzie i 10 w tym sezonie porażka "Granicy".  Przegrana pogorszyła również bilans bramek na minus 6 (34 strzelone i 40 straconych).

              W rundzie jesiennej Nasza Drużyna podejmowała "Wartę" w Bogatyni, przegrywając 1:0.

                                  MKS "Granica" Bogatynia vs. COSMOS Radzimów
                                                                   3 : 0

       W 18 kolejce Granica Bogatynia pokonuje Cosmos Radzimów 3:0 i zdobywa kolejne punkty.
     Tym razem bramki dla Granicy zdobyli w I połowie meczu Rafał Kaniowski (z karnego) oraz Pavlo Kolosowski i Tomasz Stefanek w II połowie.

        Dzięki wygranej Seniorzy "Granicy" awansują na 9 miejsce w tabeli z dorobkiem 23 punktów. 

         Kolejny - wyjadzowy - mecz 14 kwietnia 2018 r. z 5 drużyną tabeli GKS Warta Bolesławiecka.


            

                   MKS "Granica" Bogatynia vs. LOTNIK Jeżów Sudecki            
                                                         2 : 0

     Kolejne punkty zdobyte. Seniorzy MKS "Granica" Bogatynia pokonali Lotnika Jeżów Sudecki na jego własnym stadionie 2 : 0. W pierwszej połowie na 1:0 Granicę wyprowadził Damian Dera (strzelając swoją drugą bramkę w tej rundzie). W drugiej połowie meczu wynik na 2:0 ustanowił Dawid Augustyn, skutecznie wykorzystujac rzut karny. 

     W rundzie jesiennej - w 3 kolejce - MKS "Granica" Bogatynia zagrała z Lotnikiem Jeżów Sudecki w Bogatyni. Mecz zakończył się porażką Granicy 1:2. Bramkę dla Granicy zdobył w 90 minucie Kamil Smurzyński.

               MKS "Granica" Bogatynia vs. Pogoń Świerzawa  2:2

       W pierwszym meczu Granicy w rundzie wiosennej Seniorzy w odnowionym składzie zremisowali na boisku przy ulicy Białogórskiej w Bogatyni z 10 drużyną tabeli Pogonią Świerzawa 2:2. 

      Bramki dla Granicy zdobyli nowi zawodnicy: wyrównującą na 1:1 Damian Dera oraz Grzegorz Rakoczy  dającą przewagę 2:1.

      Dzięki remisowi Granica zdobyła 1 pkt i awansowała z dorobkiem 17 punktów na 12 miejsce w tabeli.

       W rundzie jesiennej MKS "Granica" Bogatynia zagrała z Pogonią Świerzawa w meczu wyjazdowym. Mecz zakończył się porażką Granicy 0:2. W 7 minucie meczu czerwoną kartkę otrzymał bramkarz Granicy Miroslav Zajicek, a żółte kartoniki zobaczyli Mateusz Chomicz i Rafał Kaniowski.

     W kolejnym meczu - 31.03.2018 r. - Seniorzy MKS "Granica" rywalizować będą w meczu wyjazdowym z 4 w tabeli Lotnikiem Jeżów Sudecki.


 
Statystyki i komentarz trenera Seniorów MKS "Granica" Bogatynia
       
     Zgodnie z zapowiedzią poprosiliśmy trenera seniorów Pana Marcina Dąbrowskiego o krótki kometarz podsumowujący jesienną rundę rozgrywek.

         "Drodzy Kibice i Sympatycy "Granicy" !!!
      Dzięki spince na finiszu, szczęśliwie rundę jesienną możemy uznać za "nie do końca udaną". Wielkie podziękowania należą się wszystkim zawodnikom, ponieważ gdyby nie ich wielkie osobiste i jako drużyny zaangażowanie w końcówce rundy, należałoby ją uznać za straconą...."  

        Prezentujemy również statystyki drużyny w przejrzystej formie graficznej.
 
                                                                                                                                Więcej

   II Halowy turniej o Puchar Prezesa MKS "Granica" Bogatynia zakończony

     W sobotę (13 stycznia 2018 roku) o godzinie 9:30 w sali gimnastycznej szkoły w Porajowie odbyła się II Edycja Halowego Turnieju o Puchar Prezesa MKS "Granica" Bogatynia.
       W turnieju rywalizowało 8 drużyn: 
MKS "Granica" Bogatynia I, LZS Porajów II, Zryw Bratków, Juniorzy MKS "Granica" Bogatynia, MKS "Granica" Bogatynia II, LKS Pogoń Markocie, LZS Porajów I oraz niemiecka FSV Oderwitz 02.

      W tym roku zwycięstwo odniosła drużyna z Niemiec FSV Oderwitz 02, która w finale pokonała MKS "Granica" Bogatynia I 2:0.  Zwycięzca I edycji turnieju LKS Pogoń Markocice zajęła w tym roku miejsce trzecie pokonując w meczu o miejsce trzecie LZS Porajów II.  Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim drużynom za sportowe emocje.   

        Poniżej prezentujemy ostateczne wyniki turnieju:

  1. FSV Oderwitz 02
  2. MKS "Granica" Bogatynia I
  3. Pogon Markocice
  4. LZS Porajów II
  5. MKS "Granica" Bogatynia II
  6. Juniorzy MKS "Granica" Bogatynia 
  7. LZS Porajów I
  8. Zryw Bratków


Halowe Mistrzostwa Okręgu Jelenia Góra 2017 zakończone

W dniu 10 grudnia2017 w Jeleniej Górze odbyły się Mistrzostwa Okręgu w piłce nożnej drużym młodzieżowych. Na zaproszenie OZPN w Jelniej Górze w Mistrzostwach brało udział po osiem najlepszych drużyn okręgu z kategorii młodzik i trampkarz.

                                                                                        
Szczegóły trampkarze      Szczegóły młodziki

Podsumowanie rundy jesiennej rozgrywek Klasy Okręgowej Seniorów MKS "Granica" Bogatynia.

      Koniec roku, to czas podsumowań oraz refleksji.
     Jaka była zakończona runda  jesienna w liczbach? Kto strzelił nawięcej bramek? Kto zagrał najwięcej meczów, a kto zobaczył najwięcej żółtych kartoników. Który zawodnik spędził najwięcej minut na boisku i kto wykorzystał je najefektywniej?
 
     Statystyki drużyny i zawodników po rundzie jesiennej: klasyfikacja strzelców, klasyfikacja skuteczności, ilości rozegranych meczów i minut spędzonych na boisku, ilości żółtych kartek
     Zapraszamy.                                                           Zobacz więcej


Orliki MKS "Granica" Bogatynia na podium Międzynarodowego Turnieju w Porajowie

     W dniu 9 grudnia 2017 roku na sali gimnastycznej szkoły w Porajowie drużyna Orlików w składzie: Michał Piotrowski (pomoc), Kuba Basta (obrona), Bartek Kołodziej (pomoc), Wojtek Laga (pomoc), Bartek Tymochowicz (atak), Cyprian Janiak (pomoc), Hubert Wolkiewicz (obrona/atak), Oliwer Fudali (bramkarz), Kuba Dankowski (pomoc) oraz Tomek Bohdanowicz (bramkarz/atak), po zaciętej walce zajęła III miejsce w Międzynarodowym Mikołajkowym Turnieju Orlików w Porajowie.
                                                                                        więcej

Staż trenerski w FC Slovan Liberec

      Trener MKS "Granica" Bogatnia odbędzie staż trenerski w renomowanym czeskim klubie FC Slowan Liberec.

Impreza na zakończenie rundy jesiennej

W dniu 18.11.2017 r. w Restauracji "Jan Golonka" w Bogatyni odbyło się zakończenie rundy jesiennej rozgrywek seniorów MKS "Granica" Bogatynia.  
 
Zapraszamy na mecz
Satystyki meczu:
Wynik:                    1-3 (0-1)
Bramki: Kamil Smurzyński 78'
Kartki: Jakub Strabak 25', Rafał Kaniowski 70', (żółte). 

70-lecie MKS "Granica" Bogatynia

W roku 2017 klub MKS "Granica" Bogatynia obchodził swoje 70 urodziny. Z tej okazji drużyna Seniorów rozegrała towrzyski mecz z renomowaną czeską drużyną FC Slovan Liberec.

Relacja z obchodów 70-lecia MKS "Granica" Bogatynia

Uroczyste obchody 70-lecia istnienia klubu odbyły się w MCT Markocice.

Zapraszamy na mecz

Statystki meczu:
Wynik: 1-2
Bramki: Dawid Augustyn 90'
Kartki: Krzysztof Bartnicki 50', Mateusz Chomicz 50' (żółte).
Copyright ©2017 MKS "Granica" Bogatynia, All Rights Reserved.
Made by ArtMind Bogatynia 2017 r.