Komentarz trenera

      "Drodzy Kibice i Sympatycy "Granicy" !!!

      Dzięki spince na finiszu, szczęśliwie rundę jesienną możemy uznać za "nie do końca udaną". Wielkie podziękowania należą się wszystkim zawodnikom, ponieważ gdyby nie ich wielkie osobiste i jako drużyny zaangażowanie w końcówce rundy, należałoby ją uznać za straconą.
      Oczywiście nic nie dzieje się bez przyczyny - zespół przed rozpoczęciem rozgrywek w okręgówce został bardzo mocno osłabiony. Z dnia na dzień odeszła połowa drużyny, tzn. sześciu ważnych zawodników, których ciężko było zastąpić.
       Drużyna Granicy jest obecnie jednym z najmłodszych wiekiem zespołów w lidze - myślę, że to dobrze wróży na przyszłość. Młodej drużynie zabrakło jednak ogrania i boiskowego doświadczenia (czytaj "cwaniactwa") oraz tzw. "zimnej krwi". Gra młodych zawodników jest co raz lepsza i nabiera tempa, dlatego z każdym meczem może być tylko lepiej. Drużynie przydałoby się jednak kilku doświadczonych, charyzmatycznych zawodników, którzy poprowadziliby zespół we właściwym kierunku.
      Dlatego priorytetem przed rundą wiosenną jest pozyskanie trzech, czterech nowych, doświadczonych zawodników. Mogę zdradzić, że za zgodą zarządu klubu prowadzone są w tym zakresie dość zaawansowane rozmowy.
 
      Osobiście sądzę, że dla klubu idą lepsze czasy. Długookresowym celem strategicznym jaki stawiam przed drużyną, jest nie tylko powrót do IV ligi, ale również zawalczenie tam o jak najwyższą pozycję.
    Celem na rundę wiosenną jest poprawa pozycji w tabeli klasy okręgowej. Rudnę wiosenną traktuję również jako znakomitą okazję do zweryfikowania nowych założeń taktycznych i organizacyjnych, aby w następnym sezonie wszyscy od samego początku wiedzieli, gdzie jest ich miejsce i jaki jest wspólny cel.
      Zapewniam Was, że wszyscy w klubie mocno pracujemy, abyście po zakończeniu rundy wiosennej byli dumni ze swojej drużyny.
 
     Korzystając z okazji pragnę życzyć Wam kibicom i sympatykom Klubu wszystkiego dobrego z okazji zbliżających się świat Bożego Narodzenia oraz aby ten Nowy Rok był dla wszystkich dużo lepszy.
 
     Mojej drużynie życzę natomiast ciężkich i efektywnych treningów, braku kontuzji, wytrwałości , sportowego nerwa oraz samych wygranych meczów w rundzie wiosennej."
 
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Trener Marcin Dąbrowski 
                                                 
              Poniżej prezentujemy statystyki drużyny w formie graficznej - zapraszamy.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                           AB


Copyright ©2017 MKS "Granica" Bogatynia, All Rights Reserved.
Made by ArtMind Bogatynia 2017 r.