W imieniu naszych zawodnków, kibiców oraz sympatyków "Granicy" dziękujemy sponsorom za wsparcie i pomoc w roku 2018.

PODZIĘKOWANIE DLA SPONSORA
DIYAR KEBAB Bar w Bogatyni

        W imieniu naszych młodych, zdolnych i ambitnych piłkarzy serdecznie dziękujemy DIYAR Kebab Bar w Bogatyni za dofinansowanie treningowych koszulek promocyjnych APG Bogatynia.
 
       DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY NA NAJLEPSZĄ PIZZĘ W MIEŚCIE
                                  www.facebook.com/Apokahrama/

Zapraszamy na mecz A klasy - MKS Granica Bogatynia

      Po 4 kolejkach seniorzy MKS Granica Bogatynia zajmują 5 lokatę w tabeli rozgrywek A klasy, z dorobkiem 7 punktów.
     Z 2 wygranymi, 1 porażką, 1 remisem i bilansem bramek 8 zdobytych do 9 straconych.

     Zapraszamy kibiców - wstęp wolny. Prosimy o sportowy doping dla naszej drużyny.

PODZIĘKOWANIE DLA SPONSORA
firmy MegaSerwis sp. z o. o. w Bogatyni.

         W imieniu naszych młodych, zdolnych i ambitnych piłkarzy serdecznie dziękujemy Zarządowi firmy MegaSerwis sp. z o. o. za dofinansowanie koszulek promocyjnych APG Bogatynia. Firma MegaSerwis sp. z o. o. jest również fundatorem kompletów strojów meczowych firmy Adidas dla drużyny orlików APG Bogatynia, w których nasi młodzi zawodnicy wystąpią po raz pierwszy już na najbliższym turnieju orlików w niedzielę 15.09.19r o godzinie 10.00 na stadionie przy ulicy Białogórskiej w Bogatyni.
         DZIĘKUJEMY
         Chcesz grać w piłkę?
         Rozpocznij piłkarską przygodę z najlepszymi.

Udana inauguracja sezonu młodzików APG Bogatynia.

      Na trudnym terenie w Świeradowie, Młodzicy po zaciętej i ciężkiej rywalizacji pokonują Kwisę Świeradów 7:3.
       Drużyna zagrała w składzie: Cyprian Janiak (kpt.), Damian Leszczyna (br.), Marcel Góra, Wiktor Kaleta, Hubert Wolkiewicz, Tomasz Bohdanowicz, Borys Remian, Fabian Jastrzębski, Natan Bark i Iwo Kałka.
        Bramki zdobywali: Tomasz Bohdanowicz 1, Wiktor Kaleta 1, Fabian Jastrzębski 2, Hubert Wolkiewicz 3. Gratulacje.
 

      Pierwsze owoce współpracy APG Bogatynia z WKS Śląsk Wrocław.

      Dzięki umowie o współpracy z WKS Śląsk Wrocław jeden z naszych zawodników dostał szansę, aby aktywnie uczestniczyć i zaprezentować się na treningach jednej z drużyn WKS Śląsk Wrocław.
      Postawa naszego zawodnika została dobrze oceniona przez trenerów, dzięki czemu nasz młody, zdolny zawodnik w przyszłości będzie miał okazję uczestniczyć w zgrupowaniach drużyny WKS Śląsk Wrocław.
 
granica APG Bogatynia

APG Bogatynia - nabór na sezon 2019/2020

       Zapraszamy dzieci i młodzież w następujących kategoriach:
🥇 Młodzik U-13 - rocznik 2007/2008
🥇 Orlik U–11 - rocznik 2009/2010
🥇 Żak U-9 -rocznik 2011/2012
🥇 Skrzat U-7 rocznik 2013/2014
         Akademia Piłkarska Granica Bogatynia, oferuje:profesjonalne treningi piłkarskie w oparciu o program szkoleniowy WKS Śląsk Wrocław i Akademii Młodych Orłów PZPN, ⚽ wykwalifikowanych trenerów z uprawnieniami UEFA, ⚽ indywidualne podejście do zawodników, ⚽ dodatkowe treningi indywidualne, ⚽ cykliczne testy sprawdzające rozwój sportowy zawodników, ⚽ grę z najlepszymi, sparingi i turnieje filii WKS Śląsk Wrocław, ⚽ organizację przystępnych cenowo zimowych i letnich obozów sportowych,darmowe wejścia grup zorganizowanych "APG Bogatynia" na mecze ekstraklasy rozgrywane we Wrocławiu, ⚽ możliwość wyjazdów na treningi i poznanie zawodników pierwszej drużyny WKS ŚLĄSK Wrocław, ⚽ możliwość uczestnictwa w treningach i testach piłkarskich we Wrocławiu,możliwość kontynuacji nauki w szkole sportowej WKS ŚLĄSK Wrocław.przede wszystkim zaś naukę poprzez świetną zabawę 🥇
Szczegółowe informacje i zapisy u koordynatorów "APG Bogatynia":
 • telefonicznie: Artur Bohdanowicz 881 31 31 31 lub Jacek Panfil 602 748 154 lub
 • mailowo: mksgranica@op.pl lub
 • poprzez messenger FB.
     UWAGA: dla pierwszych 20 zawodników w każdej z kategorii wiekowej gratis - koszulka promocyjna naszej AKADEMII - APG Bogatynia
Zapraszamy dzieci i młodzież - rozpocznij piłkarską przygodę z najlepszymi.
 
                   Mamy to - "APG Bogatynia" filią WKS ŚLĄSK Wrocław!

 
      Uprzejmie  informujemy o podpisaniu umowy o współpracy w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży z ekstraklasowym klubem WKS ŚLĄSK Wrocław.
     Dzięki współpracy z WKS ŚLĄSK Wrocław zawodnicy APG Bogatynia uzyskają nowe perspektywy rozwoju, poprzez:
 • wsparcie ze strony koordynatora filii WKS ŚLĄSK Wrocław,
 • możliwość trenowania w oparciu o program szkoleniowy WKS Śląsk Wrocław,
 • uczestnictwo w turniejach drużyn Filii WKS ŚLĄSK Wrocław,
 • darmowe wejścia zorganizowanych grup "APG Bogatynia" na mecze ekstraklasy rozgrywane we Wrocławiu,
 • wyjazdy na treningi i poznanie zawodników pierwszej drużyny WKS ŚLĄSK Wrocław,
 • wyjazdy na letnie i zimowe obozy sportowe filii WKS ŚLĄSK Wrocław,
 • uczestnictwo w treningach i testach piłkarskich we Wrocławiu,
 • możliwość kontynuacji nauki w szkole mistrzostwa sportowego WKS ŚLĄSK Wrocław.

                                                                            Rozpocznij przygodę piłkarską z najlepszymi.

APG Bogatynia zaprasza na pokazowy trening bramkarski, połączony z zakończeniem sezonu grup dziecięcych i młodzieżowych.

      W ramach zakończenia sezonu piłkarskiego 2018/2019 APG Bogatynia organizuje pokazowy trening bramkarski. Trening odbędzie się na górnym stadionie przy ul. Białogórskiej w Bogatyni w dniu 24 czerwca 2019 o godzinie 16:00.
        Poprowadzi go wychowanek Granicy, nasz były piłkarz - Paweł Mucha - obecnie etatowy trener bramkarzy w Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica.

        APG Bogatynia zaprasza serdecznie wszystkich zawodników, kibiców i sympatyków na to niezwykłe wydarzenie połączone z zakończeniem sezonu grup dziecięcych i młodzieżowych.
       Naszych najmłodszych zawodników zapraszamy razem z opiekunami. Dla naszych naszych młodych zawodników klub zapewnia pieczone na ognisku kiełbaski, napoje i słodycze.

           ZAPRASZAMY.

Trampkarze MKS Granica Bogatynia Mistrzem Klasy Okręgowej

       Po raz kolejny drużyna trampkarzy MKS Granica Bogatynia pokazała swoją klasę zdobywając Mistrzostwo Klasy Okręgowej tym razem kończącego się sezonu 2018/2019.
      Podopieczni trenera Jacka Panfila nie przegrali ani jednego meczu w całym sezonie. Wygrywając 12 meczów i tylko 2 remisując nasza drużyna zdobyła 38 osiem punktów i uzyskała imponujący bilans bramek 60 zdobytych i tylko 15 straconych.
      Osiągnięcie tak dobrego wyniku jest zasługą ciężkiej pracy trenera oraz całego zespołu w składzie: Oktawian Majewski, Jakub Klimczak, Samuel Mały, Alan Popioł, Kewin Modrzyński, Michał Mirek, Adrian Piotrowski, Dawid Sielicki, Wiktor Jastrzębski, Łukasz Dębski, Kamil Maciąg, Michał Młodzianowski kpt. Dawid Laga, Bartłomiej Piórkowski.
      W zespole ponadto wystepowali również: Nikola Janeczek, Dominik Dyka, Marcel Kapciak, Maksymilian Dejniak.
Trener: Jacek Panfil.
Kierownik drużyny: Piotr Młodzianowski.

Obóz piłkarski MKS "Granica" Bogatynia - WKS Śląsk Wrocław.

       Mamy nadzieję, że obozy piłkarskie na które mogą wyjechać wszystkie dzieci powoli stają się tradycją naszego Klubu.

       W ubiegłym roku młodzi zawodnicy MKS "Granica" Bogatynia mieli okazję uczestniczyć w letnim obozie piłkarskim w Grzybowie k/ Kołobrzegu - "Grzybowo 2018".  Koszt 8-mio dniowego obozu wraz z dojazdem wyniósł jedynie 600 zł

        W tym roku dzięki współptacy MKS "Granica" Bogatynia z WKS "Śląsk" Wrocław kilku młodych piłkarzy APG Bogatynia wyjedzie na obóz piłkarski, który odbędzie się tym razem w Brzegu (woj. opolskie) w sierpniu 2019 r. Koszt 8-mio dniowego obozu to tylko 780,00 zł. Treningi prowadzić będą trenerzy WKS Śląsk Wrocław.   Dzieci uczestniczące w obozie otrzymają oryginalną koszulkę Śląska Wrocław. 


"APG Bogatynia"
Akademia Piłkarska Granica Bogatynia.

      Zarząd MKS GRANICA Bogatynia informuje, iż w trosce o najwyższy poziom szkolenia dzieci i młodzieży podjął decyzję o utworzeniu Akademii Piłkarskiej Granica Bogatynia - w skrócie "APG Bogatynia".
 
"APG Bogatynia" opierać się będzie na trzech filarach zapewniających najwyższą jakość szkolenia:
 1. wykwalifikowana kadra treneraska z uprawnieniami UEFA B,
 2. podpisanie umowy z WKS ŚLĄSK Wrocław o ścisłej współpracy w zakresie szkolenia młodzieży,
 3. uzyskanie certyfikatu Polskiego Związku Piłki Nożnej w ogólnopolskim programie certyfikacji szkółek piłkarskich.
      Akademia Piłkarska Granica Bogatynia, zapewnia: profesjonalne treningi piłkarskie, wykfalifikowanych trenerów uprawnieniami UEFA B, indywidualne podejście do zawodników, dodatkowe treningi indywidualne, grę z najlepszymi, sparingi i turnieje wyjazdowe, organizację przystępnych cenowo obozów sportowych, wyjazdy na mecze ekstraklasy, naukę poprzez świetną zabawę.
Zaczynamy wraz z nowym sezonem - od sierpnia 2019 r.
Zapraszamy dzieci i młodzież - rozpocznij piłkarską przygodę z najlepszymi.
Szczegóły wkrótce.
Obóz piłkarski MKS "Granica" Bogatynia - "Grzybowo 2018"
     W dniu 22 sierpnia 2018 r. grupa młodych piłkarzy rozpoczęła ośmiodniowy obóz piłkarski w nadmorskiej miejscowości Grzybowo. Podczas pobytu nad morzem dzieci i młodzież będą doskonalić swoje piłkarskie umiejętności pod okiem dwóch doświadczonych trenerów Naszego Klubu.
     Rodzice oraz sympatycy klubu informacje z obozu  mogą śledzić na fanpage'u klubu na Facebook'u oraz w grupie dyskusyjnej "Obóz Piłkarski Granica" na komunikatorze Messenger.
       * Organizatorem obozu sportowego "Grzybowo 2018" jest MKS "Granica" Bogatynia, przy wsparciu finansowym Gminy Bogatynia w ramach środków na organizację wypoczynku letniego poza miejscem zamieszkania.

Transfery, transfery, transfery - czyli, letnie okienko.

       Letnie okienko transferowe, to dobra okazja dla zawodników na dokonanie zmiany barw klubowych, a dla klubów na pozyskanie zawodników do konkretnych formacji. Zmiany nie ominęły również Naszego Klubu, ale o tym za chwilę.
       W pierwszej kolejności pragniemy podziękować zawodnikom, którzy wspierali nas w ubiegłym sezonie, a teraz postanowili przenieść się do innych klubów - są to: bracia Mateusz i Jakub Gilewscy (obecnie Włókniarz Mirsk), Łukasz Misiurek (obecnie Łużyce Lubań) i Tomasz Grabowski (obecnie Nysa Zgorzelec) oraz Krystian Polakiewicz (obecnie Pogoń Markocice).
     W tym okienku transferowym priorytetami dla zarządu było, pozyskanie do "Granicy" możliwie jak najwięcej zawodników miejscowych (wychowanków klubu) oraz wzmocnienie wskazanych przez trenera pozycji w formacjach drużyny. Oczywiście zarząd prowadził rozmowy z wieloma zawodnikami z naszej gminy na temat reprezentowania Bogatyni w barwach "Granicy" - niestety nie wszystkie negocjacje mogły zakończyć się sukcesem. Pomimo wszystko jednak uznać należy, iż wyznaczone cele zostały w większej części spełnione, a przeprowadzone zmiany ocenić jako pozytywne dla Naszej Drużyny. Bardzo cieszy pozytywna tendencja transferowa. W okienku zimowym do drużyny dołączyło dwóch (Damian Dera i Rafał Chyła), a w letnim kolejnych trzech miejscowych zawodników (Marcin Gawlik, Piotr Krzesiński oraz Łukasz Czuba), którzy zdecydowali się zagrać dla "Granicy".
      Zatem, w miejsce piątki, która odeszła "Granica" zyskała 6 nowych zawodników. W nowym sezonie zagrają: na bramce Marcin Gawlik powrót z Apisu Jędrzychowice, w obronie: Piotr Krzesiński powrót z Sudetów Giebułtów oraz Serhij Odynets (Olimpia Kowary), w formacji pomocy: Łukasz Czuba powrót z Miedzi Legnica i Robert Rodziewicz (Gryf Gryfów) oraz w ataku: Julian Rudnicki (Woskar Szklarska Poręba-Wojcieszów).
       Po zamknięciu okienka skład Naszego Zespołu przedstawia się następująco: bramka Marcin Gawlik. Obrona: Arkadiusz Nowak, Piotr Krzesiński, Dawid Augustyn, Rafał Chyła, Sebastan Borek, Mateusz Chomicz, Robert Rodziewicz, Serhij Odynets. Pomoc: Krzysztof Bartnicki, Tomasz Stefanek, Łukasz Czuba, Paweł Michalik, Rafał Kaniowski, Pavlo Kolosovskyi, Dawid Kosztrzewa, Atak: Damian Dera, Łukasz Szczepaniuk, Michał Stefanek, Julian Rudnicki, Grzegorz Rakoczy, Konrad Krawczyk.
Podsumowanie sezonu 2017/2018 rozgrywek Klasy Okręgowej   Seniorów MKS "Granica" Bogatynia.
      Sezon rozgrywek klasy okręgowej 2018/2019 zbliża się wielkimi krokami - już w sobotę pierwszy mecz. Zawodnicy kontynuują przygotowania, a trener i zarząd dopinają ostatnie transfery.
    Historia est Magistra Vitae - warto zatem w tym momencie spojrzeć wstecz i podsumować zakończone rozgrywki. Jak zobaczymy był to bardzo nierówny sezon, jednakże - jak pokazują liczby - ostatecznie nastąpiła znaczna poprawa wyników sportowych co wskazuje, że "Granica" zmierza we właściwym kierunku. Wystarczy choćby wspomieć, że po 1/3 wiosny Seniorzy "Granicy" byli trzecią drużyną rundy wiosennej. Jednym z powodów takiego progresu z pewnością był fakt, że po niezbyt udanej rundzie zimowej (13 pozycja z dorobkiem 16 punktów) w zespole nastąpiły znaczące zmiany personalne. Do innych klubów odeszło 5 zawodników (Piotr Krzesinski, Tomasz Castek, Mirosław Zajcek, Jakub Strbak oraz Milan Plesar). Klub pozyskał natomiast aż 9 nowych piłkarzy - przyszli do nas: bramkarz Mateusz Gilewski z Sudetów Giełbutów, w obronie: Jakub Gilewski z Sudetów Giełbutów oraz Rafał Chyła z Pogoni Markocice, w formacji pomocy: Łukasz Misiurek z Łużyc Lubań, Paweł Michalik z Karkonoszy Jelenia Góra i Pavlo Kolosovskyi z Reał Odessa oraz w ataku: Damian Dera ze Zrywu Bratków, Tomasz Grabowski z Piasta Zawidów oraz Paweł Rakoczy z LZS Kościelnik.
      W rundzie wosennej podstawowy trzon drużyny stanowili: bramkarze: Mateusz Gilewski, Krystian Polakiewicz; obrońcy: Arkadiusz Nowak, Jakub Gilewski, Rafał Chyła, Sebastian Borek i Mateusz Chomicz; pomocnicy: Dawid Augustyn, Krzysztof Bartnicki, Dawid Kosztrzewa, Tomasz Stefanek, Rafał Kaniowski, Łukasz Misiurek, Paweł Michalik, Jakub Jasiński oraz Pavlo Kolosovskyi; napastnicy: Damian Dera, Michał Stefanek, Łukasz Szczepaniuk, Kamil Smurzyński, Konrad Krawczyk, Grzegorz Rakoczy i Tomasz Grabowski. Trener: Marcin Dąbrowski.
 
Podsumowanie statystyczne:
 
     Miejsce na koniec sezonu: 8
Miejsce po rundzie jesiennej: 13
     Punkty zdobyte w sezonie- 41, w tym:
 • runda jesienna - 16,
 • runda wiosenna - 25,
     Meczy rozegranych w sezonie - 30 (wygrane-12 / remisy-5 / przegrane-13), w tym:
 • runda jesienna 15 (wygrane-5 / remisy-1 / przegrane-9)
 • runda wiosenna 15 (wygrane-7 / remisy-4 / przegrane-4)
    Stosunek bramek strzelone/stracone w sezonie 46/50:
 • runda jesienna 27/33
 • runda wiosenna 19/17
     Bilans bramek w sezonie: -4
 • runda jesienna -6
 • runda wiosenna -2
     W całym sezonie drużyna traciła statystycznie 1,66 bramki na jeden mecz, zdobywała natomiast średnio 1,53 bramki na mecz, w tym: w rundzie jesiennej traciła 2,2 bramki na jeden mecz, zdobywała natomiast średnio 1,8 bramki na mecz, w rundzie wiosennej drużyna traciła statystycznie 1,13 bramki na jeden mecz, zdobywała natomiast średnio 1,26 bramki na mecz.
    
Klasyfikacje zawodników po sezonie 2017/2018
(oczywiście dotyczą one tylko zawodników grających w Granicy w momencie zakończenia drugiej rundy)
 
     Klasyfikacja król strzelców, czyli najskuteczniejsi:
 • 1 miejsce ex aequo: Paweł Michalik oraz Rafał Kaniowski (po 4 bramki)
 • 2 miejsce ex aequo: Tomasz Stefanek oraz Dawid Augustyn i Grzegorz Rakoczy (po 3 bramki)
 • 3 miejsce również ex aequo: Damian Dera oraz Lukasz Szczepaniuk (po 2 bramki)
po jednej bramce zdobyli: Konrad Krawczyk, Michał Stefanek, Pavlo Kolosovskyj, Dawid Kostrzewa, Krzysztof Bartnicki, Arkadiusz Nowak, Mateusz Chomicz oraz Jakub Gilewski.
 
    Klasyfikacja ilości bramek/minuty spędzone na boisku, czyli najefektywniejsi:
 • 1 miejsce: Łukasz Szczepaniuk - 1 gol na 161 min. (tj. 1 bramka na 1,7 meczu).
 • 2 miejsce: Paweł Michalik - 1 gol na 170 min. (tj. 1 bramka na 1,8 meczu).
 • 3 miejsce: Grzegorz Rakoczy - 1 gol na 204 min. (tj. 1 bramka na 2,3 meczu)
 • 4 miejsce: Damian Dera - 1 gol na 469 min. (tj. 1 bramka na 5,2 meczu)
 • 5 miejsce: Konrad Krawczyk - 1 gol na 504 min. (tj. 1 bramka na 5,6 meczu)
     Klasyfikacja ilości rozegranych meczów, czyli najpilniejsi:
 • 1 miejsce Rafał Kaniowski - 29 meczów.
 • 2 miejsce Mateusz Chomicz - 28 meczów.
 • 3 miejsce Krzysztof Bartnicki - 26 meczów.
 • 4 miejsce Dawid Augustyn - 25 meczów.
 • 5 miejsce: Tomasz Stefanek - 24 mecze.
     Klasyfikacja ilości minut spędzonych na boisku, czyli tytani pracy:
 • 1 miejsce Rafał Kaniowski - 2267 min. (tj. statystycznie 25,2 meczu).
 • 2 miejsce Dawid Augustyn - 2179 min. (tj. statystycznie 24,2 meczu).
 • 3 miejsce Matrusz Chomicz - 1967 min. (tj. statystycznie 21,8 meczu).
 • 4 miejsce Krzysztof Bartnicki - 1911 min. (tj. statystycznie 21,2 meczu).
 • 5 miejsce Arkadiusz Nowak "Diabeł" - 1776 min. (tj. statystycznie 19,7 meczu).
     W całym sezonie drużyna zebrała 50 żółtych kartoników (tj. 1,6 kartonika na mecz) oraz 2 czerwone. Najwięcej kartek zebrała formacja pomocy (24 żółtych kartek), obrona (19 kartek) i napastnicy (7 kartek).     
     Godny uwagi jest fakt, iż zgodnie z zapowiedziami po rundzie zimowej, klubowi udało się dokonać bardzo korzystnych transferów. Jak widać ze statystyk w drugiej częsci sezonu znacznie wzrosła siła defensywna zespołu (drużyna straciła bowiem o połowę mniej bramek na mecz niż w rundzie wiosennej). Jeżeli chodzi o siłę ofensywną wystarczy wskazać, że zdobyczą "nowych" padło aż 11 z 19 bramek, czyli prawie 60% wszystkich bramek zdobytych w rundzie wiosennej (Paweł Michalik 4, Grzegorz Rakoczy 3, Damian Dera 2, Pavlo Kolosovskyj 1 oraz Jakub Gilewski 1).            "Granica" w drugiej częsci sezonu osiągnęła trzykrotnie lepszy bilans bramkowy niż w rundzie jesiennej, strzelając jednocześnie prawie o połowę mniej bramek. Z czysto matematycznego punktu widzenia, gdyby w całym sezonie Nasza Drużyna zagrała tak jak w rundzie wiosennej "Granica" zdobyłaby nie 41, lecz 50 punktów, co spowodowałoby, że Nasza Drużyna znalazłaby się w czołówce tabeli.
      Na zokończenie możemy zdradzić, że przed nowym sezonem szykują się kolejne, bardzo ciekawe transfery, które mamy nadzieję pozwolą na osiągnięcie przez drużynę jeszcze lepszych wyników.

Copyright ©2017 MKS "Granica" Bogatynia, All Rights Reserved.
Made by ArtMind Bogatynia 2017 r.